Infostart.hu
eur:
362.51
usd:
310.46
bux:
0
2026. augusztus 22. szombat Menyhért, Mirjam

Súlyosbodik a pedofilbotrány Chilében

Chilében egy hónap alatt több mint háromszorosára nőtt a katolikus egyház bántalmazási ügyeinek száma, amelyekben nyomozást folytatnak az illetékes hatóságok - közölte a dél-amerikai ország ügyészsége pénteken.

A chilei ügyészség júliusban még arról számolt be, hogy 36 ügyben folytatnak nyomozást. Az ügyek száma egy hónap alatt 119-re emelkedett - tudatták a nyomozó hatóságok.

A chilei egyházat pedofilbotrány rázta meg az elmúlt hónapokban. A hatóságok 167 embert, köztük 7 püspököt és 96 papot, valamint az egyházhoz köthető világi személyeket vontak vizsgálat alá visszaélések ügyében, melyek közül nem egy a múlt század hatvanas éveire nyúlik vissza. A gyanú szerint számos visszaélést követtek el 178 áldozat, köztük 79 kiskorú ellen.

Egy korábbi felmérés szerint a chileiek 96 százaléka úgy véli, hogy az egyház védelmezi a szexuális visszaélésekkel vádolt papokat, és 83 százalékuk szerint a papság se nem őszinte, se nem átlátható.

Címlapról ajánljuk
Még az idén kötelező lesz az EU-ban, és itthon is

Még az idén kötelező lesz az EU-ban, és itthon is

2026 a digitális személyazonosság sorsfordító éve Európában – olvasható az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzésében. Kéri Endre, az intézet vezető kutatója az InfoRádióban azt mondta, az év végéig minden uniós tagállamnak hiteles digitális személyiadat-tárcát kell adnia polgárai kezébe, ezzel egyidőben Németországban véglegesen lekapcsolják a Deutsche Mailt, az állam saját, „jogilag kötelező erejű” e-mail szolgáltatását.

Magyar Péter élőben jelentkezett Paksról, újraindítják a turbinákat

A miniszterelnök a paksi 3-as blokk 6-os turbinájának újraindítását mutatta meg. A videóban többször arról beszélt, hogy ilyet még nem láttak Magyarországon. Magyar Pétert Vigh Károly, az erőmű üzemviteli igazgatója kalauzolta, és magyarázta a nézőknek a folyamatot a turbináknál. A közvetítés mintegy 50 percen keresztül zajlott.
inforadio
ARÉNA
2026.08.24. hétfő, 18:00
Wagner Péter
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány vezető elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×