Infostart.hu
eur:
377.77
usd:
319.59
bux:
130030.34
2026. február 9. hétfő Abigél, Alex

Leállt egy időre a forgalom a magyar-ukrán határátkelőkön

Hajnalban megindult a forgalom a magyar-ukrán határátkelőkön, amelyek korábban az ukrán határőrizeti szerv informatikai rendszerének meghibásodása miatt leálltak - közölte a rendőrség a honlapján hétfőre virradó éjjel.

Augusztus 6-án 0 óra 15 perctől minden magyar-ukrán viszonylatú közúti határátkelőhelyen szünetelt a ki- és beléptetés, mind a gyalogos, mind az autóforgalomban.

Az ukrán féltől kapott tájékoztatás alapján a rendőrség azt közölte, hogy éjjel háromnegyed kettőre elhárították az informatikai rendszer hibáját, így az átkelés újra zavartalan. Hozzátették, hogy a leállás következtében jelentős várakozás nem alakult ki.

A rendőrségi honlap Hatarinfo oldalának adatai szerint Beresgsuránynál egy, Záhonynál két órát kell várniuk az Ukrajna felé tartó autósoknak.

Címlapról ajánljuk
Megjelent egy veszélyes ázsiai gombafaj, ami nem kegyelmez a fáknak

Megjelent egy veszélyes ázsiai gombafaj, ami nem kegyelmez a fáknak

A kőrisfákat támadó gombabetegség Magyarországon a 2010-es években jelent meg, 2020 után pedig már a budapesti erdészetekben is olyan mértékben elterjedt, hogy szükségessé vált a beavatkozás – mondta az InfoRádióban a Pilisi Parkerdő Zrt. budapesti erdészetének vezetője. Rittling István figyelmeztetett: ha az érintett fa gyökérzete korhadni kezd, nem marad semmi remény arra, hogy épségben megmarad.
inforadio
ARÉNA
2026.02.09. hétfő, 18:00
Salát Gergely
sinológus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×