Infostart.hu
eur:
382.2
usd:
328.23
bux:
108922.07
2025. december 6. szombat Miklós
Mati, 2018. július 24.Kiégett autóroncsok között egy férfi az Athéntól keletre fekvő Matiban 2018. július 24-én. A görög főváros közelében keletkezett két erdőtűz legalább hatvan ember halálát okozta, valamint házakat és autókat is elpusztított. (MTI/EPA/Jánisz Koleszidisz)
Nyitókép: MTI/EPA/Jánisz Koleszidisz

Gyújtogatás okozhatta a görög tűzvészt

Erre utaló nyomokat találtak a katasztrófa okait vizsgáló szakértők. Közben 83-ra emelkedett a halálos áldozatok száma, több tucatnyi embert még keresnek.

Níkosz Tószkasz polgári védelmi miniszter szerint a műholdas felvételek elemzése és a helyszínen végzett vizsgálatok arra utalnak, hogy a rövid időn belül több helyen felcsapó tüzeket gyújtogatás okozta.

A görög hatóságok közölték, hogy 83-ra emelkedett a görögországi erdőtüzek halálos áldozatainak száma, több tucatnyi embert továbbra is eltűntként tartanak nyilván. A halottak között van egy ír és egy belga állampolgár is.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.08. hétfő, 18:00
Szlávik János
a Dél-Pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője
Kiszabadult a szélsőjobboldali szellem a palackból: Európában jól ismert üzenetekkel erősödik a „japán Trump”

Kiszabadult a szélsőjobboldali szellem a palackból: Európában jól ismert üzenetekkel erősödik a „japán Trump”

Az utóbbi évek alaposan átrajzolták Japán politikai életének valóságát. Az elmúlt 70 évben szinte folyamatosan kormányzó jobboldali Liberális Demokrata Párt (LDP) történelmi válságát éli, közben új formációk emelkednek fel. A helyzet 2025 novemberében forró lett Tokióban, amikor a kormányfő kijelentette, hogy a szigetország beavatkozna katonailag, amennyiben Kína megtámadná Tajvant. A mondatok súlyos feszültséghez vezettek, ám ennél is érdekesebb, hogy a miképpen hatott a szigetországban már egyébként is erősödő japán nacionalizmusra. Ennek legfőbb képviselője már okozott meglepetést választások során, ráadásul olyan politikai trendek törtek be az ország mindennapjaiba, amelyek máshol már jól ismertek lehetnek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×