Infostart.hu
eur:
382.28
usd:
323.39
bux:
125061.81
2026. január 24. szombat Timót

Nyílt vitát sürgetett a menekültválságról a német államfő

Nyílt vitát sürgetett a menekültválságról karácsonyi üzenetében a német államfő. Joachim Gauck a ZDF országos közszolgálati televízióban úgy fogalmazott: a vita nem az együttélés zavara, hanem a demokrácia része, és csak annak segítségével lehet tartós és többségi támogatottságú megoldásokat kidolgozni.

Hozzátette: karácsony idején különösen azokra gondol, akiket keresztény hitük miatt ér üldöztetés. Ugyanakkor megemlékezett azokról is, akik már 25 éve békében és demokráciában élhetnek újraegyesített hazájukban. Joachim Gauck köszönetet mondott a menekülteket segítő embereknek is.

Címlapról ajánljuk
Kiderült, segít-e a nagy havazás a Balaton és a Velencei-tó vízszintjén

Kiderült, segít-e a nagy havazás a Balaton és a Velencei-tó vízszintjén

Az elmúlt hetek havazása nem segít számottevően a Balaton és Velencei-tó vízszintjének emelkedésében – mondta a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Környezeti Fenntarthatósági Intézetének vezetője. Bíró Tibor szerint az alacsony vízszint miatt a Balaton ökológiájának felborulására lehet számítani.
inforadio
ARÉNA
2026.01.26. hétfő, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×