Infostart.hu
eur:
380.12
usd:
316.88
bux:
127493.86
2026. január 28. szerda Karola, Károly

A CIA szerint mindenki adatai sebezhetők az interneten

Az amerikai Központi Hírszerző Ügynökség (CIA) igazgatója szerint személyes elektronikus levelezésének feltörése is alátámasztja: mindenki ki van téve annak a veszélynek, hogy személyes adataihoz illetéktelenül hozzáférjenek az interneten.

John Brennan, a CIA első embere kedden a washingtoni George Washington Egyetemen először beszélt a nyilvánosság előtt a múlt héten nagy port felvert esetről. Brennan és családjának számos személyes adatát a WikiLeaks portál tette közzé, miután egy önmagát palesztinbarát középiskolásnak beállító hacker a Verizon távközlési vállalat alkalmazottjainak félrevezetése révén hozzájuk jutott.

Az amerikai kémfőnök hangoztatta, hogy felháborította a kényes adatok - egyebek között a telefonlistájának és felesége nyugdíjazonosítójának - közzététele.

A kiszivárogtatott értesülések Brennan e-mail-fiókjából, a többi között egy általa 2008-ban - vagyis még jóval a hírszerző szolgálat irányításának 2013-ban történt átvétele előtt - kitöltött, SF-86-os típusú nemzetbiztonsági átvilágítási kérdőívből származtak.

A CIA nyilatkozatban ítélte el a személyes adatok "rosszindulatú" közzétételét, amelyet bűncselekménynek, a Brennan családot pedig a bűncselekmény áldozatának minősítette. A hírszerző szervezet szerint a közzétett adatok államtitkot nem tartalmaznak.

Címlapról ajánljuk

Resperger István: már minden második embert drón öl meg az ukrán fronton

Az ukrán–orosz háború aktuális állásáról, a két fél stratégiai céljairól, egy esetleges tűzszünet utáni helyzetről beszélt Resperger István ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent István Biztonságkutató Központ igazgatója az InfoRádió Aréna című műsorában. Kitért Grönland helyzetére, valamint a Venezuelában történtekre is.
inforadio
ARÉNA
2026.01.28. szerda, 18:00
Varga Zsolt
a férfi vízilabda-válogatott szövetségi kapitánya
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×