Infostart.hu
eur:
362.73
usd:
313.04
bux:
0
2026. augusztus 17. hétfő Jácint

A gyógyászati célú marihuána legalizálására készül Horvátország

A gyógyászati célú marihuána legalizálására készül Horvátország, e célból engedélyezné a kender termesztését házilag és iparilag is, valamint liberalizálná a kenderszármazékok forgalmazását - írták a horvát lapok csütörtökön.

Az ellenzéki ORaH nevű horvát zöld párt elnöke, Merela Holy szerdán ilyen értelmű módosítást nyújtott be a parlamentnek a kábítószerrel való visszaélés elleni törvényhez.

A párt sajtónyilatkozatában az áll, hogy államérdekből a törvényjavaslat sürgősségi eljárással történő elfogadását kérték. Fontos az emberek egészsége miatt, hogy minél előbb törvényesítsék az indiai kender gyógyászati felhasználását - írják.

A horvát egészségügyi miniszter, Sinisa Varga a múlt héten jelentette be, hogy minisztériuma engedélyezné a gyógyászati célú marihuána fogyasztását és a napokban ez ügyben egy szakbizottságot is felállít - írta a Jutarnji List horvát napilapnak.

Horvátországban 2001 óta nem bűncselekmény, csupán szabálysértés a kender termesztése saját célra.

A legtöbb európai uniós országban legális bizonyos orvosi célú marihuána-származékok fogyasztása egyes betegségek gyógyítására vagy a tünetek enyhítésére. Szlovénia idén júniusban döntöttek így.

Címlapról ajánljuk
Donald Trump „lába bánhatja”, ha annektálja a Hormuzi-szorost

Donald Trump „lába bánhatja”, ha annektálja a Hormuzi-szorost

„Eltörik a lábát” – ez volt a válasz Iránból Donald Trump fenyegetésére, hogy amerikai területté nyilvánítja a Hormuzi-szorost. A fontos szállítási útvonal körül továbbra is patthelyzet uralkodik, miközben Irán azt ismétli, hogy kizárólag ő ellenőrizheti azt.
inforadio
ARÉNA
2026.08.17. hétfő, 18:00
Baranya Sándor
egyetemi docens, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Vízépítési és Vízgazdálkodási Tanszék vezetője
Tovább emelkednek a tőzsdék, fókuszban a tech szektor

Tovább emelkednek a tőzsdék, fókuszban a tech szektor

Emelkedéssel indították a hetet az ázsiai részvénypiacok, a japán és a kínai tőzsdék erősödését elsősorban a technológiai vállalatok támogatták. A befektetői hangulatot javította, hogy a gyengébb amerikai makroadatok mérsékelték a Fed közeli kamatemelésével kapcsolatos várakozásokat, a befektetők a friss kínai adatokra és a Hormuzi-szoros körüli geopolitikai fejleményekre figyelnek. A határidős részvényindexek állása alapján további emelkedés jöhet az európai részvénypiacokon.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×