Infostart.hu
eur:
363.98
usd:
316.11
bux:
147365.12
2026. augusztus 4. kedd Dominika, Domonkos

Súlyos vasúti baleset Észak-Indiában, sok halott

Álló tehervonatba rohant egy személyszállító expresszvonat hétfőn az észak-indiai Uttar Prades szövetségi állam keleti körzetében, legalább húsz ember halálát okozva - közölték vasúti illetékesek.

A baleset Lakhnau állami székhelytől 220 kilométerrel délkeletre, Szant Kabir Nagarnál történt. Az ütközés következtében a Gorakhpur expressz hat kocsija kisiklott - mondta el Anil Szakszena, a vasútügyi minisztérium szóvivője. A helyszínre siető mentők igyekeznek kiszabadítani az utasokat a felborult kocsikból és a széttört fémroncsok alól.

A legalább ötven sérült között van az expressz mozdonyvezetője és a segéd-mozdonyvezető is, mindkettőnek válságos az állapota - közölte Alok Kumar, a vasúttársaság tisztségviselője.

Indiában gyakoriak a vasúti balesetek, a legtöbb összeütközést és kocsitüzet karbantartási hiányosságok és emberi mulasztások okozzák. Az indiai vasúthálózat az egyik legnagyobb a világon, naponta mintegy 23 millióan utaznak 11 ezer személyszállító szerelvényen.

Májusban szintén Uttar Pradesben dzsipbe rohant vonat egy kereszteződésnél, 13 ember halálát okozva egy lakodalom résztvevői közül. Négy nappal korábban legalább 19 ember halált okozta egy személyvonat kisiklása Mumbaitól (Bombay) délre, a múlt hónapban pedig több tucat sérültje volt egy szerelvény kisiklásának az északkeleti Asszám szövetségi államban.

Címlapról ajánljuk

Magyar Péter Mészáros Lőrincnek üzent: „még nem késő”

A Mészáros Lőrinc tulajdonában lévő magyarországi izocukor gyár még nem reagált a kormány energiatakarékossági felhívására – tette szóvá a kormányfő legfrissebb videóbejelentkezésében.
inforadio
ARÉNA
2026.08.04. kedd, 18:00
Gerendai Károly
a Sziget Fesztivál főszervezője
Raliztak az amerikai tőzsdék

Raliztak az amerikai tőzsdék

Jó hangulattal indult a hét a tőzsdéken, miután Donald Trump idő előtt leállította a hétvégére tervezett Irán elleni csapásokat, a két fél pedig már tárgyalni fog a mai nap folyamán. Ennek hatására megnyugvás jeleit láthatjuk a piacokon: nagyot esett az olajár, az európai tőzsdéken és az USA-ban pedig érdemi emelkedést láthattunk. A német DAX-index új történelmi csúcsra emelkedett, csakúgy mint a BUX index. Fontos ugyanakkor kiemelni, hogy rendkívül törékeny a hangulat a Közel-Keleten, ahogy pedig azt eddig is láthattuk, már egy-egy félhivatalos információ is képes érdemi mozgásokat kiváltani a piacokon.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×