Infostart.hu
eur:
362.64
usd:
314.58
bux:
146453.37
2026. július 30. csütörtök Judit, Xénia

Megtilthatják a 16 és 60 év közötti krími férfiak beutazását Ukrajnába

Megtilthatják a Krím félszigeten és az ott lévő Szevasztopolban nyilvántartott, 16 és 60 év közötti férfiak beutazását Ukrajna területére - figyelmeztette utasait az Aeroflot orosz légitársaság csütörtökön.

A cég honlapján közölte, hogy az ukrán hatóságok hivatalosan értesítették a korlátozásról. A tájékoztatás szerint a 16 és 60 éves kor közötti orosz állampolgárságú férfiak és a hasonló korú, Krímben nyilvántartott ukrán férfiak Ukrajnába beutazásáról az adott átkelőhelyen működő határőrség regionális parancsnoka dönt.

Az orosz utasokat csak akkor engedik belépni, ha rendelkeznek olyan dokumentumokkal, amelyek igazolják ukrajnai rokoni kapcsolataikat vagy közvetlen rokonuk halálát, súlyos betegségét, illetve magánszemélyek vagy cégek hiteles meghívójával rendelkeznek. Ha nem, akkor csak a családjukkal utazó orosz állampolgárságú férfiakat engedik be Ukrajna területére.

Az Aeroflot által közölt új ukrán beutazási szabályozás szerint a "Krími Köztársaságban és Szevasztopolban nyilvántartott (lakóhellyel rendelkező) 16 és 60 év közötti ukrán állampolgárok" Ukrajnába beutazását hasonlóan korlátozzák. Az ukrán határőrség regionális parancsnokának döntése alapján - az orosz férfiakhoz hasonlóan - csak abban az esetben engedik belépni őket Ukrajnába, ha közeli hozzátartozóik temetésére utaznak, vagy ha például dokumentumokkal tudják bizonyítani, hogy hozzátartozóik súlyos betegek, és rendelkeznek repülőjeggyel, turista szállást igazoló voucherrel.

A tájékoztatás szerint a "25 és 35 év közötti, Krímben és Szevasztopolban regisztrált ukrán állampolgárságú nőket csak előzetes szűrés után engedik be Ukrajna területére".

A korlátozások nem vonatkoznak majd az Aeroflot repülőgépeinek pilótáira, légi kísérőire és a műszaki személyzetre.

A korlátozásokra tekintettel az orosz állami légitársaság azt javasolta az érintett utasoknak, hogy tartózkodjanak az Ukrajnába utazástól.

A több ukrajnai városba járatot üzemeltető S7 nevű orosz légitársaság még nem kapott értesítést a korlátozásokról az ukrán hatóságoktól, de jelezte, hogy Odesszába és Kijevbe késéssel indulnak a járatok az utasok fokozottabb ellenőrzése miatt.

A moszkvai külügyminisztérium időközben közleményben követelt sürgős magyarázatot Kijevtől az orosz állampolgárok beutazásának korlátozására. A tárca kilátásba helyezte a válaszlépéseket is.

Az ukrán hatalom a Krím félsziget Oroszországhoz csatolása miatt a múlt hétfő óta hatályos rendelkezéssel már jelentősen korlátozta az orosz állampolgárok ukrajnai tartózkodását. Az oroszok az első beutazást követően egy fél év alatt mindössze 90 napot tölthetnek a szomszédos országban és a határon igazolniuk kell, hogy fejenként legalább 600 dollárral rendelkeznek az ukrajnai tartózkodáshoz.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter: legkésőbb hétfőtől példátlan energiakrízis jöhet Magyarországon

Magyar Péter: legkésőbb hétfőtől példátlan energiakrízis jöhet Magyarországon

A Magyar Villamosenergia-ipari Átviteli Rendszerirányító (Mavir) országos irányítóközpontjából jelentkezett a kormányfő friss információkkal az erőmű-leállásokról. Törvény készül arra, hogy a kormány beavatkozhasson és szükség esetén elrendelhesse a nagyfogyasztók lekapcsolását. Addig is a lakosságnak is van tennivalója.
inforadio
ARÉNA
2026.07.31. péntek, 18:00
Sós Endre
a Fővárosi Állat- és Növénykert főigazgatója
Tisza-kormány: bejelentették Paks leállását, extrém napok várnak Magyarországra

Tisza-kormány: bejelentették Paks leállását, extrém napok várnak Magyarországra

A vártnál gyengébb lett a magyar gazdaság második negyedéves teljesítménye: a GDP az előző negyedévhez képest 0,4%-kal nőtt, ami elmarad az elemzők által várt 0,7%-os bővüléstől. Délelőtt közös sajtótájékoztatót tart Magyar Péter és Markus Söder bajor miniszterelnök, ahol a hosszú évek után újrainduló magyar–bajor kapcsolatok jegyében tartott találkozó részleteit ismertetik. A rendkívüli hőség és a Duna történelmi mélységű, mínusz 121 centiméteres vízállása miatt az MVM Paksi Atomerőmű 50 százalékkal csökkentette a 2. blokk teljesítményét. A hőség miatt a közlekedési tárca a hétvégére részlegesen feloldja a kamionstopot is: szombat éjszaka és vasárnap kora reggel a nehézgépjárművek ismét közlekedhetnek a hazai utakon.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×