Infostart.hu
eur:
385.33
usd:
330.9
bux:
122311.2
2026. január 19. hétfő Márió, Sára

Illegális lobbizással vádolják a Philip Morrist

Visszautasította az illegális lobbizás vádjait a Philip Morris, miután a Le Parisien című francia fővárosi lap szombaton azt állította, hogy a világ vezető dohányipari cége listázza az európai parlamenti képviselőket a dohánytermékek forgalmazásának szigorításáról szóló direktíva októberre tervezett szavazása kapcsán.

A lap által közölt, 2012-ben és 2013-ban készült listán a francia európai parlamenti képviselőkhöz három színt társítottak: a dohányipar ellenfelei piros színt kaptak, kékkel jelölték azokat, akik közel állnak a dohánygyártókhoz, a zöld szín pedig arra utal, hogy az adott képviselővel mielőbb fel kell venni a kapcsolatot.

Stéphane Le Foll francia agrárminiszter, korábbi EP-képviselő a zöld sávba került, azért, mert támogatja a dohánytermelők segélyezését, s mert Francois Hollande államfőhöz közel álló politikusként ismert - írta a Le Parisien.

A tárcavezető elismerte a lapnak, hogy a tavalyi elnökválasztási kampány alatt felkereste őt a dohányipar egyik képviselője. "Csak most szereztem tudomást erről a listáról, amely az én szememben sérti a szabadságjogokat" - tette hozzá a szocialista politikus.

A France 2 francia közszolgálati televízió híradójának több francia európai parlamenti képviselő is azt mondta, hogy nem tudott a listáról, illetve annak ellenére került a dohányipart támogatók kék sávjába, hogy soha nem találkozott egyetlen gyártó képviselőjével sem.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.20. kedd, 18:00
Varga-Bajusz Veronika
a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkára
Nagy bejelentést tett a Mol, mutatjuk a piaci reakciót

Nagy bejelentést tett a Mol, mutatjuk a piaci reakciót

Jelentős esésekkel indul a hét az európai tőzsdéken, miután hétvégén Donald Trump vámokkal fenyegette meg azokat az európai országokat, amelyek az útjába állnak Grönland megszerzésében. A német és a francia tőzsde 1 százalék feletti mínuszban áll és az ázsiai részvénypiacokon is többségében eséseket lehetett reggel látni, itt egy kínai GDP-adat is mozgatta a hangulatot. A kockázatkerülés érződik a nyersanyagpiacokon és a kriptovalutáknál, az arany és az ezüst új csúcsra ment, a bitcoin és az ether viszont jelentősebb esést mutat. Az amerikai tőzsdéken ma nincs kereskedés Martin Luther King napja miatt, így innen nem érkezik ma iránymutatás. A héten a világ szeme Davoson van, ma kezdődik a Világgazdasági Fórum, itthon pedig a Mollal kapcsolatban érkeztek hírek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×