Infostart.hu
eur:
363.18
usd:
314.21
bux:
148632.55
2026. augusztus 9. vasárnap Emőd

Mázsaszámra foglalták le a kábítószert

Kábítószerfogások sorozatáról számolt be a kínai rendőrség. Mázsaszámra foglaltak le kábítószert kéthetes akciójuk során a rendőrök Közép- és Délnyugat-Kínában - jelentette a kínai média.

A közép-kínai Hupej tartományban a hatóságok 12 gyanúsítottat fogtak el, akik egy elhagyott baromfitelep szomszédságában működtették üzemüket. A gyógyszergyárnak álcázott telepen a hatóságok 300 kilogramm ketamint (szintetikus kábítószer, amelyet az állatorvoslásban is használnak) találtak.

A Hsziusuj megyei közbiztonsági hivatal közlése szerint a gyártó és értékesítő hálózat felszámolását több mint három hónapos nyomozás előzte meg.

A délnyugat-kínai Jünnan tartományban összesen 25 kilogramm kábítószert találtak, amelyből csaknem hét kilogramm metamfetamin, míg több mint 18 kilogramm heroin volt. Az első esetben a gyanúsított egy határfolyóba dobta csomagját, míg a másodiknál az árut megszerezték ugyan a hatóságok, de a csempészek elmenekültek.

A kínai sajtó az elmúlt hónapban számolt be egy rekord nagyságú - 36 kilogrammos - heroinfogásról. Az északnyugat-kínai Ninghszia-Hui autonóm terület rendőrsége öt embert vett őrizetbe, közülük hármat Jünnan tartomány területén, amint épp Ninghsziába szállították a kábítószert. Két további gyanúsítottat egy szállodában fogtak el.

Márciusban a kelet-kínai Fucsien tartományban három kábítószer-kereskedőt ítéltek el, amiért 11 kilogramm heroint, metamfetamint, illetve ketamint árultak. Valamennyien halálbüntetést kaptak.

A kínai törvények szerint 50 gramm, vagy annál nagyobb mennyiségű heroin csempészése, szállítása, értékesítse és gyártása 15 évig terjedő, vagy életfogytig tartó szabadságvesztéssel, de akár halállal is büntethető.

2012-ben a rendőrség 120 ezer, kábítószerrel összefüggő bűnügyben járt el, és 130 ezer gyanúsítottat vett őrizetbe. Tavaly 7,3 tonna heroint, több mint 16 tonna metamfetamint és 4,7 tonna ketamint foglaltak le, továbbá 5800 tonna - kábítószerek előállításához használatos - vegyi anyagot is elkoboztak.

Címlapról ajánljuk
Baka Andrást jelöli államfőnek a Tisza parlamenti frakciója

Baka Andrást jelöli államfőnek a Tisza parlamenti frakciója

Baka Andrást, a Legfelsőbb Bíróság korábbi elnökét jelöli köztársasági elnöknek a Tisza párt parlamenti frakciója – közölte Magyar Péter miniszterelnök a Facebookon szombaton, a képviselőcsoport ülését követően. Az ellenzéki pártok elutasítják a volt főbírót.

Jön majd eső, mutatjuk az időpontot

Van egy jó hír: jön az eső, de van rossz hír is: majd augusztus 17-e után számíthatunk csapadékra. Addig valahogy próbáljuk kihúzni... A másik jó hír, hogy legalább durva kánikula, hőhullám nem várható.
inforadio
ARÉNA
2026.08.10. hétfő, 18:00
Bíró Tibor
egyetemi tanár, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Környezeti Fenntarthatósági Intézetének vezetője, a Magyar Hidrológiai Társaság alelnöke
A rövid távú profit vagy a hosszú távú zöld célok számítanak jobban? A körforgásos gazdaság valódi dilemmája

A rövid távú profit vagy a hosszú távú zöld célok számítanak jobban? A körforgásos gazdaság valódi dilemmája

Miközben Európa az energiaátmenetre és a karbonsemlegességre összpontosít, egy kevésbé látványos, mégis alapvető kérdés háttérbe szorul: hogyan használjuk fel a rendelkezésünkre álló nyersanyagokat. Pedig ma már egyre több nemzetközi elemzés igazolja, hogy a körforgásos gazdaság nem csupán a hulladék mennyiségét csökkentheti, hanem érdemben mérsékelheti az üvegházhatású gázok kibocsátását, lassíthatja a biodiverzitás csökkenését, és új gazdasági lehetőségeket is teremthet. Bár a rendelkezésre álló bizonyítékok egyre meggyőzőbbek, a körforgásos gazdaság széles körű elterjedését továbbra is lassítják a rövid távú gazdasági érdekek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×