Infostart.hu
eur:
384.45
usd:
327.62
bux:
0
2025. december 31. szerda Szilveszter

Harmincöt túsz és tizenöt túszejtő meghalt Algériában

Harmincöt túsz és tizenöt túszejtő meghalt, miután az algériai hadsereg megtámadta azt a gázkitermelő üzemet Algéria keleti, sivatagos részén, ahol az emberrablók fogva tartották túszaikat - közölte az ANI mauritániai hírügynökséggel egy iszlám szélsőséges csoport szóvivője.

A szóvivő közölte, hogy az algériai hadsereg helikopteres támadásában meghalt a túszejtők parancsnoka, Abu el-Baraa is. Akkor érte őket a támadás, amikor a túszokkal el akarták hagyni a gázipari üzem területét, és egy biztonságosabb helyre vinni őket - tette hozzá.

A Nuáksúti Információs Ügynökség (ANI) gyakran közöl olyan értesüléseket, amelyek az al-Kaidához köthető csoportoktól származnak. Más forrás nem erősítette meg ezeket az információkat.

A brit külügyminisztérium annyit közölt az algériai hatóságok tájékoztatása alapján, hogy katonai művelet van folyamatban a helyszínen.

Címlapról ajánljuk

A forint az év egyik sikervalutája lett, nem véletlenül

2025-ben nemcsak az elemzők grafikonjain, hanem a pénztárcákban is érzékelhető volt az árfolyamok mozgása. A forint az év egyik legjobban teljesítő valutája lett, miközben a rubel és a svéd korona is látványosan erősödött. A háttérben eltérő gazdaságpolitikai utak, de meglepően hasonló eredmények álltak. Ez a cikk azt mutatja meg, hogyan és miért jutalmazta a piac a fegyelmet.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×