Infostart.hu
eur:
364.52
usd:
316.16
bux:
146688.57
2026. augusztus 1. szombat Boglárka

Ámokfutó lelőtt négy embert Minneapolisban

Lelőtt négy embert, négy másikat megsebesített egy férfi az egyesült államokbeli Minneapolisban, majd magával is végzett - közölte a rendőrség helyi idő szerint péntek hajnalban.

A sebesültek közül háromnak válságos az állapota.

Az eset helyi idő szerint csütörtök délután történt a Kanadával szomszédos Minnesota állambeli nagyváros északi részén, egy piktogrammokat (rajzos tájékoztató képjeleket) gyártó cég épületében.

Egyelőre nem lehet tudni, van-e a kapcsolat az öngyilkos ámokfutó és a 28 főt alkalmazó Accent Signage Systems nevű vállalat között.

Augusztus végén New Yorkban, az Empire State Buildingnél lövöldözött egy férfi, akit korábban elbocsátottak a munkahelyéről. Ugyanebben a hónapban Wisconsin államban egy szikh templomnál hat embert lelőtt, majd öngyilkos lett egy rasszista támadó. Júliusban Colorado államban egy denveri moziban 12 embert agyonlőtt, és csaknem 60-at megsebesített egy ámokfutó.

Ezen esetek miatt újra fellángolt a vita az Egyesült Államokban a fegyvertartás korlátozásáról.

Címlapról ajánljuk
Hőség- és áramkrízis – Megszólalt az átmeneti államfő

Hőség- és áramkrízis – Megszólalt az átmeneti államfő

Forsthoffer Ágnes szerint Magyarország nehéz, kritikus napok előtt áll, ám „minden közös nehézség egy lehetőség arra, hogy meg tudjuk mutatni Magyarország szebbik arcát”. Szerinte a mostani válságból megerősödve fog kijönni a magyarság.

„Még a cipőkötés is bonyolultabb az újraélesztésnél”

A laikusok is biztonsággal használhatják az automata és félautomata defibrillátorokat, mert ezek a készülékek hangutasításokkal segítik a felhasználókat, és nem lehet velük kárt okozni – hangsúlyozta az InfoRádiónak nyilatkozó sürgősségi szakorvos, mentőorvos, az SOS Elsősegély alapító-vezetője. Márkus Dávid arról is beszélt, hogy különösen fontos a defibrillátor használata olyan helyzetekben, ahol a mentők nem tudnak néhány percen belül a helyszínre érkezni.
inforadio
ARÉNA
2026.08.03. hétfő, 18:00
Kaiser Ferenc
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
Hőségkrízis: újra teljes gőzzel megy a Dunamenti Erőmű, a Duna viszont folyamatosan apad

Hőségkrízis: újra teljes gőzzel megy a Dunamenti Erőmű, a Duna viszont folyamatosan apad

Magyarországot újabb hőhullám érte el, a következő egy hétben országosan 40 fok körüli hőmérsékletre lehet számítani, jelentős csapadékra pedig egyelőre nincs kilátás sem a Duna, sem pedig a Tisza vízgyűjtőjén. A helyzet miatt hamarosan le kell állítani a paki atomerőművet, ez súlyos energiaellátási helyzetbe hozza az országot, a kormány, az önkormányzatok és a vállalatok sorra jelentik be az energiahasználat csökkentésére irányuló lépéseiket. Cikkünk folyamatosan frissül a hőség miatti krízis legfrissebb információival.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×