Infostart.hu
eur:
363.02
usd:
313.75
bux:
150552.7
2026. augusztus 16. vasárnap Ábrahám

Irak 6-7 évig biztosan nem szállít földgázt a Nabuccóba

Irak a következő hat-hét évben biztosan nem tud földgázt adni a Nabucco vezetékbe, mivel először a hazai áramellátását kell szilárd alapokra helyezni - mondta el a Reutersnak az ország olajügyi miniszterhelyettese.

Motaszam Akram Haszán egy Abu-Dzabiban tartott konferencián vasárnap azt mondta, hogy Iraknak először a biztos áramellátást kell megteremtenie az országon belül.

Irakban az országos áramhálózat naponta csak néhány órán át üzemel. Irak áramtermelő kapacitása mintegy 11 ezer megawatt, de a tényleges termelés csak 9 ezer. A kereslet a nyári időszakban ugrásszerűen megnőtt, és elérte a 14 ezer megawattot. Az iraki illetékes vasárnap rámutatott arra, hogy mindenekelőtt a hazai áramtermelést kell bővíteni úgy, hogy teljesen kielégítse a belföldi keresletet.

A Kaszpi-tenger térségéből származó földgázt szállító Nabucco vezeték létrehozásának célja Európa energiafüggőségének csökkentése Oroszországtól. A 10,5 milliárd dolláros projekt kivitelezésében az osztrák OMV, a Mol, a román Transgaz, a Bulgargaz, a török Botas és a német RWE vesz részt.

Még tavaly Reinhard Mitschek, a gázvezeték-beruházást végző konzorcium ügyvezető igazgatója azt mondta, hogy kezdetben valószínűleg iraki eredetű földgázt szállít majd az Európai Unió felé a Nabucco vezeték.

Címlapról ajánljuk

Elkészült a katasztrófavédelem videója a busztragédiáról

A vasárnap hajnali, 12 halálos áldozatot követelő buszbaleset helyszínén a hivatásos tűzoltók, a mentőszolgálat és civil szakemberek összehangolt munkájára volt szükség a roncsok alatt rekedt utasok kiszabadításához – derül ki a katasztrófavédelem által közzétett összefoglalóból.
inforadio
ARÉNA
2026.08.17. hétfő, 18:00
Baranya Sándor
egyetemi docens, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Vízépítési és Vízgazdálkodási Tanszék vezetője
Épül a fenékküszöb Paksnál, indul a Tisza-kormány lakásépítési programja

Épül a fenékküszöb Paksnál, indul a Tisza-kormány lakásépítési programja

Elkezdődött a fenékküszöb építése és a betonelemek beemelése a Dunába Paksnál, a vízszint megemelésére gyors megoldást nyújtó bárkák elsüllyesztése pedig tegnap megkezdődött. Vitézy Dávid bejelentette, hogy elindítja a Tisza-kormány a Wekerle Lakásépítése programot amellyel megfizethető bérlakásokat és kollégiumi férőhelyeket létesítenének. Kármán András pénzügyminiszter arról számolt be, hogy az állam mintegy 100 milliárd forintot takarít meg az M6-os autópálya Érd és Dunaújváros közötti szakaszának üzemeltetésén, miután a kabinet felülvizsgálta a korábbi kormány által előkészített, rendkívül előnytelen koncessziós szerződést. Cikkünk folyamatosan frissül a Tisza-kormány döntéseivel vasárnap.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2026. augusztus 16. 13:46
×
×