eur:
394.35
usd:
369.26
bux:
66508.57
2024. április 25. csütörtök Márk

Betiltatnák a kutyahús-fogyasztást Kínában

A kutya- és macskafogyasztás betiltásáért indult kampány Kínában, sokak szerint ugyanis tűrhetetlen, hogy az országban egyes éttermek továbbra is kínálnak házi kedvencekből készült fogások.

Az állatkínzás elleni törvényjavaslat részeként büntetendővé tennék a kutya- és macskafogyasztást kínai jogászok, akik áprilisban hozzák nyilvánosságra javaslatukat.

A kutyahúst régen a kínai orvoslásban is alkalmazták, mára azonban csak gasztronómiai jelentősége van. Egyes éttermekben továbbra is felszolgálnak a házi kedvencekből készült fogásokat, az utóbbi években azonban felerősödtek azok a hangok, amelyek szerint be kellene tiltani a gyakorlatot.

Az efféle kezdeményezések főként a jómódú középosztálybeliektől indulnak, akik online aláírásgyűjtéseket szerveznek az ügy érdekében, és megdöbbentő filmeket tesznek közzé az interneten, amelyek bemutatják, hogyan bánnak a kutyákkal, macskákkal és más állatokkal a piacokon.

A kampány résztvevői most már nem csupán azt kérik, hogy a rendőrség szabjon ki bírságot vagy 15 napig terjedő börtönbüntetést az állatkínzókra: azt szeretnék, ha bezáratnák az összes kutyahúst felszolgáló vendéglőt, és felállítanának egy olyan szolgálatot, amely folyamatosan fogadná az állatkínzásokról szóló állampolgári bejelentéseket.

Csang Csi-ven, a Kínai Társadalmi Tudományok Akadémiájának professzora szerint a kutya- és macskahús fogyasztása mára komoly szociális ellentétek forrása lett, hiszen nem ritka, hogy az állatokat családoktól lopják el, és olykor előfordul, hogy egy-egy ilyen bűncselekmény emberhalállal vagy sérüléssel végződik.

A készülő jogszabálynak természetesen nem csak támogatói, ellenzői is akadnak. Van, aki úgy érvel: "remélem, hogy a szakértők megnézték, mit esznek az állásukat vesztett munkások vidéken. Inkább olyan problémákkal kellene foglalkozni, amelyek jobban érdeklik az embereket", míg más azt írta: "ez abszurd: miért pont a kutyák és a macskák? Mi lesz a disznókkal és a birkákkal?"

Az állatvédelem kérdése nem most kerül elő első alkalommal Kínában, annak átfogó szabályozása korábban azért nem történt meg, mert a kritikusok arra hivatkoztak: az ország fejlődésének jelen szakaszában inkább az emberek, mint az állatok életkörülményeit kell javítani.

Címlapról ajánljuk
Inkább többre lesz szükség, mint kevesebbre – a heti munkaidő növelését sürgetik Ausztriában

Inkább többre lesz szükség, mint kevesebbre – a heti munkaidő növelését sürgetik Ausztriában

Miközben több más európai ország mellett Ausztriában is vita folyik a munkaidő csökkentéséről, a gazdaság minden területéről mintegy ötezer szereplőt képviselő ipari testület (IV) indítványozta, hogy a csökkentés helyett inkább növeljék a heti munkaidőt 41 órára. A javaslatot felkarolta a kormány egyik legtekintélyesebb minisztere, a szakszervezek azonban tiltakoztak.

Döntött a kormány: három kérdésben is módosítják az alaptörvényt

Megszűnik az igazságügyi miniszteri ellenjegyzés a kegyelmi ügyekben, viszont kiskorúkat érintő ügyekben nem lehet majd kegyelmet adni – jelentette be a Kormányinfón Gulyás Gergely, a Miniszterelnökséget vezető miniszter. Két további kérdésben is módosul az alaptörvény. Május 8-én Budapestre látogat a kínai elnök.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.25. csütörtök, 18:00
Bóka János
európai uniós ügyekért felelős miniszter
Hamarosan a használt lakásokra is megjelennek az uniós energetikai elvárások

Hamarosan a használt lakásokra is megjelennek az uniós energetikai elvárások

Az építőipar és a fenntarthatóság kapcsolata ellentmondásosnak tűnhet, de egyre nagyobb figyelmet kap az épületszektor teljes zöldítése. Hogy az új építések kapcsán mik a gyártói tapasztalatok, hogyan csökkenthető a karbonlábnyom, milyen felújítást érdemes elvégezni a lakóingatlanokon, arról a Portfolio Sustainable Tech 2024 konferenciáján Kiss Gábor, a Metrodom Kivitelező ügyvezető igazgatójának, az IFK alelnökének moderálásában beszélgettek a szakértők.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×