Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente

A WHO szerint még nem érte el nálunk tetőpontját az újinfluenza-járvány

Világszerte már meghaladja a 11 500-at szerte a bizonyíthatóan az új típusú influenza miatt meghaltak száma - közölte az Egészségügyi Világszervezet. A WHO-nak a december 20-ai állapotot tükröző jelentése megemlíti azt is, hogy Kelet- és Közép-Európában Magyarország és Montenegró az a két ország, ahol egyelőre nem érte el a tetőpontját a járvány, vagyis a megbetegedések száma továbbra is emelkedni fog.

A dokumentum szerint Szerbiában, Ukrajnában, Grúziában és Törökországban a korábbi tetőpont után ismét növekszik a fertőzöttek száma. Lassul ugyanakkor a betegség terjedése Ausztriában, Szlovákiában és Horvátországban. A WHO-jelentés kitér arra is, hogy az újinfluenzás megbetegedések Európa 33 országában a 14 éven aluliakat sújtják a leginkább; 15 országban a 4 éven aluliak korcsoportjában, másik 18 országban az 5-14 év közöttiek körében a legmagasabb a betegek aránya.

Címlapról ajánljuk
A világuralomhoz energia kell – kiújult a plutóniumos atomvita

A világuralomhoz energia kell – kiújult a plutóniumos atomvita

A XIX. századot a szén, a XX. századot az olaj, a XXI. századot pedig az áram döntheti el. Kína már nemcsak gyárakat épít gyorsabban, hanem az őket tápláló energiarendszert is, azaz erőműveket, hálózatokat, transzformátorokat. Amerika még mindig a világ legerősebb technológiai ökoszisztémája, de az AI-korszakban a zseniális algoritmus nem sokat ér, ha nincs elég olcsó és stabil energia a futtatásához. A plutóniumos atomvita visszatérése azt jelzi, hogy Washingtonban is kezdik érteni: a digitális gazdaság alapjai nagyon is analógok.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×