Infostart.hu
eur:
352.63
usd:
308.33
bux:
139341
2026. június 22. hétfő Paulina

Már ötvenen haltak meg kolerában a futball-vb országában

Már 50 halálos áldozatot követelt a Dél-afrikai Köztársaságban a Zimbabwéből átterjedt kolerajárvány; a fertőzöttek száma elérte a nyolcezret.

A kolera egyre több településre terjed át, főként a két határmenti tartományban, ahol gyakran nagyon ritka a tiszta ivóvíz és a szennyvízelvezetés.

A helyzetet tovább rontja, hogy a politikai és gazdasági válság miatt Zimbabwéből is érkeznek betegek orvosi ellátást keresve. Az Egészségügyi Világszervezet adatai szerint Zimbabwében eddig csaknem 64 ezren betegedtek meg kolerában, a halottak száma meghaladja a 3200-at.

Dél-Afrikában rendezik meg, nem egészen ötszáz nap múlva, 2010 nyarán a következő labdarúgó-világbajnokságot.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.22. hétfő, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×