A letartóztatottakat a feldühödött, gyalázkodó tömeg megpróbálta megverni és megrugdosni, amikor elvezették őket. Marco Bolzoni, a csendőrség szóvivője közölte, hogy a gyanúsítottakat az előző éjszaka fogták el. Négyüket nemi erőszakkal, a másik kettőjüket pedig bűnrészességgel gyanúsítják.
A bűntény múlt hét csütörtökén történt Guidonia településen, Róma környékén. Egy húszas éveiben lévő párt a támadók kirángattak gépkocsijából, a férfit megverték, és a csomagtartóba zárták, a nőt pedig csoportosan megerőszakolták.
Silvio Berlusconi olasz miniszterelnök szombaton bejelentette: február elejétől a tízszeresére emelik "a bűnözés megfékezésére" a városok utcáin szolgálatot teljesítő katonák számát. Tavaly augusztus óta a hadseregnek mintegy 3000 tagja járőrözik a nagyobb városokban.






