Infostart.hu
eur:
363.56
usd:
318.68
bux:
144765.41
2026. július 22. szerda Magdolna

"Felkészülten" várják a szerb szurkolókat a horvát drukkerek

A kézilabda-világbajnokság második szakaszának egyik színhelyén, Zadarban, a város központjából eltávolították a 24 résztvevő ország nemzeti lobogóját. Erre azért volt szükség, mert az ott lakók - a kilencvenes évek testvérháborújának szörnyűségei miatt - látni sem akarják a szerb nemzeti jelképet.

Az Adria-parti Zadar polgármesterének rendelete alapján pénteken eltávolították a város főteréről a kézilabda-világbajnokság 24 résztvevő országának nemzeti lobogóját.

A döntést állítólag az indokolta, hogy az ottaniak jelezték: látni sem akarják a szerb zászlót abban a városban, amely a kilencvenes években annyit szenvedett a szerb nacionalista fegyveresek és az akkori jugoszláv hadsereg zaklatásaitól.

Kérdés azonban, hogy oldódik-e a feszültség a lobogók eltávolítása után, a Zadar mögötti hegyvidéket ugyanis többségében szerbek lakják, és, ha az utóbbi időben sokan el is költöztek, biztosan lesznek, akik visszatérnek szurkolni a nemzeti csapatnak.

Péntek délután bombariadó volt abban a szállodában, amelyben a szerb válogatottat helyezték el, később azonban kiderült, hogy hamis volt a riasztás. Aggasztó viszont a zadari horvát drukkerek nyilvános üzenete, miszerint felkészülten várják a szerb szurkolókat.

Minderre oda kellene figyelnie azoknak is, akik Magyarországról érkeznek a szombat esti magyar-horvát találkozóra: jól teszik, ha nem szállnak szembe a csapatukat buzdító helyibeliekkel.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Újabb energiaválság szabadulhat a világra

Újabb energiaválság szabadulhat a világra

A Hormuzi-szorosban a háború idején bevezetett iráni és amerikai blokádok után itt a harmadik: a Teheránnal szövetséges jemeni húszik közölték, hogy megtámadnak bármely tankert, amely szaúdi olajat szállít, azaz bejelentették a saját blokádjukat. Ennek nyomán több olajszállító hajó fordult vissza.

2051-ig titkosították a nemzetbiztonsági bizottság ülését, Szijjártó Pétert is meghallgatnák

Szijjártó Péter volt külgazdasági és külügyminisztert is is meghallgatná az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságának ülésén a Tisza Párt, hogy konkrét kérdéseket tehessenek fel neki az új pozíciójával kapcsolatban – mondta Czakó Czirbus Pál, a bizottság kormánypárti tagja a testület szerdai, zárt ülése után.
inforadio
ARÉNA
2026.07.22. szerda, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
Olajra lépett a forint

Olajra lépett a forint

Az MNB kamatcsökkentését követően továbbra is 360 forint felett mozog az euró árfolyama. A magyar deviza gyengülése mögött főként az iráni háború újabb eszkalációja és az olajárak újbóli emelkedése, a dollár erősödése és az MNB iránymutatása állhat. Az emelkedő olajárak és az amerikai állampapírhozamok növekedése által támogatott dollár eközben négy évtizedes mélypontra taszította a japán jent, így a piac feszülten figyeli a lehetséges japán devizapiaci intervenciót.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×