Infostart.hu
eur:
356.25
usd:
306.36
bux:
130916.32
2026. május 26. kedd Evelin, Fülöp

Ahmedinedzsád: a közel-keleti országok el fogják pusztítani Izraelt

Izrael "haldoklik", és a közel-keleti országok - mihelyt alkalmuk adódik rá - el fogják pusztítani - jelentette ki egy szerdai beszédében Mahmúd Ahmadinezsád iráni elnök.

"A cionista rezsim haldoklik. Azt képzelik, hogy az ünnepségekkel megmenthetik Izraelt a haláltól" - mondta Ahmadinezsád az észak-iráni Gorgánban tartott beszédében, amelyet az állami televízió is közvetített. "A közel-keleti országok gyűlölik ezt a bűnös műrezsimet, és amint a legkisebb lehetőségük adódik rá, el fogják pusztítani" - tette hozzá.

George Bush amerikai elnök szerdán érkezett Izraelbe, hogy részt vegyen az államalapítás 60. évfordulója alkalmából rendezett ünnepségeken, és lendületet adjon az izraeli-palesztin béketárgyalásoknak.

Irán mai vezetői hírhedtek éles Izrael-ellenes kirohanásaikról. Ahmadinezsád 2005-ben nagy nemzetközi felháborodást váltott ki azzal, hogy kijelentette: a zsidó államot "le kell törölni a térképről". Legutóbb áprilisban egy magas rangú iráni katonai parancsnok azt mondta, hogy a perzsa állam megsemmisítő csapással reagálna egy esetleges izraeli támadásra.

Címlapról ajánljuk
Koren Balázs: a sok negatív mellett két nagyon jó hatása is van a fiatalokra az AI-nak

Koren Balázs: a sok negatív mellett két nagyon jó hatása is van a fiatalokra az AI-nak

A mesterséges intelligencia használatához szükséges egy alapvető tárgyi tudás és ismeret – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Koren Balázs, a Biatorbágyi Innovatív Technikum és Gimnázium matematikatanára, a Yettel ProSuli program szakmai vezetője. Arról is beszélt, hogy a szövegértés a XXI. század legnagyobb kihívása. Az olló abban is nyílik a társadalomban, hogy az új technológiát mennyire képes a diák vagy a felnőtt használni.

Megszavazták: a jegybanki vagyonvesztés és a privatizáció ügyében is feláll a bizottság, kiderültek a részletek

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) működésével kapcsolatos visszaéléseket, valamint a spontán privatizációt és a közvagyon elvesztését feltáró vizsgálóbizottságok felállításáról döntöttek a képviselők az Országgyűlés keddi ülésén.
inforadio
ARÉNA
2026.05.27. szerda, 18:00
Csicsmann László
Közel-Kelet szakértő, a Budapesti Corvinus Egyetem tanára, a Magyar Külügyi Intézet vezető kutatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×