Infostart.hu
eur:
355.63
usd:
311.44
bux:
139892.19
2026. július 1. szerda Annamária, Tihamér

Venezuela elindult a lenini úton

Venezuelában különleges felhatalmazást adott a parlament az elnök által meghirdetett szocialista forradalom végrehajtásához.

A törvényhozás feljogosította Hugo Chávez államfőt arra, hogy tizennyolc hónapon át rendeletekkel kormányozza a dél-amerikai államot tizenegy stratégiai területen.

A caracasi parlamentben jelenleg csak az államfő pártjának képviselői ülnek, mert az ellenzék bojkottálta a 2005-ös választásokat.

Hugo Chávez egyebek mellett a közigazgatás, a gazdasági szerkezet, az energiapolitika, a pénzügyek, az adórendszer és a hadsereg átalakításához kapott szabad kezet.

A második hatéves elnöki mandátumát töltő venezuelai államfő első hivatali időszakában több külföldi kézben lévő olajvállalatot államosított.

Az ellenzék szerint Hugo Chávez követni akarja Fidel Castro kubai kommunista vezető példáját, és egyeduralomra tör.

Címlapról ajánljuk

Ürge-Vorsatz Diána: máshogy kellene használni a klímaberendezéseket

Csak a fák aktív légkondicionáló működésére, illetve a lakásokra, irodákra szerelt légkondicionáló berendezések használatának visszafogására van szükség Ürge-Vorsatz Diána klímakutató szerint. A Közép-európai Egyetem professzora, az ENSZ Éghajlat-változási Kormányközi Testületének alelnöke az InfoRádióban azt mondta: eddig tudott légkondi nélkül alkalmazkodni az európai társadalom, most már változtatni kell.
inforadio
ARÉNA
2026.07.01. szerda, 18:00
Bendarzsevszkij Anton
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány igazgatója, a posztszovjet térség szakértője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×