Infostart.hu
eur:
385.04
usd:
328.17
bux:
121282.66
2026. január 20. kedd Fábián, Sebestyén

Lemondott Borisz Taraszjuk

Ukrajnában lemondott posztjáról a külügyminiszter; Viktor Juscsenko elnök elfogadta a politikus döntését.

Borisz Taraszjuk távozásával Anatolij Hricenko védelmi miniszter maradt a Nyugat-barát államfő egyetlen szövetségese a kormányban, azóta, hogy legfőbb vetélytársa Viktor Janukovics miniszterelnökként augusztusban hivatalba lépett.

Viktor Juscsenko államfő jogköreit jelentősen csökkentette a tavalyi alkotmánymódosítás; ennek eredményeként csak néhány miniszternek - köztük a külügyi és a védelmi tárca vezetőjének - a kinevezése tartozik hatáskörébe.

Borisz Taraszjuk távozó külügyminiszter támogatta az elnök Nyugat-barát, uniós és NATO-tagságot szorgalmazó politikáját, míg Viktor Janukovics kormányfő álláspontja szerint nincs napirenden Ukrajna csatlakozása az észak-atlanti szövetséghez.

Címlapról ajánljuk
Formálódik Donald Trump béketanácsa – és az is, kik akarnak részt venni benne

Formálódik Donald Trump béketanácsa – és az is, kik akarnak részt venni benne

Az amerikai elnök 60 országot hívott meg a gázai béketanácsba, de állandó tagságot csak bizonyos feltételekkel lehet kapni. A kazah, az üzbég és a fehérorosz elnök mellett Orbán Viktor is üdvözölte a kezdeményezést, Oroszország, Lengyelország és Izrael még kivár, a francia államfő viszont egyértelműen közölte, hogy a jelenlegi feltételekkel nem csatlakoznak a testülethez.

40 százalékos ugrás – Szakértő a Mol történelmi lépéséről

Megállapodás született a Mol és az orosz Gazpromnyefty között a Szerbiai Kőolajipari Vállalatban lévő, többségi orosz tulajdonrész megvásárlásáról. Az üzlet jelentőségéről Hortay Olivért, a Századvég Konjunktúrakutató Zrt. energia- és klímapolitikai üzletágvezetőjét kérdezük.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×