Infostart.hu
eur:
385.45
usd:
330.84
bux:
119623.42
2026. január 14. szerda Bódog

Libanoni menekülők kisbuszát lőtték ki

Egy dél-libanoni faluból menekülőket szállító kisbuszba csapódott be egy izraeli rakéta, a támadásban hárman meghaltak, tizenhárman megsebesültek - közölték libanoni biztonsági források.

Egy libanoni fotóriporter is életét vesztette egy izraeli légitámadásban az ország déli részén.

Egy izraeli vadászbombázó rakétákkal lőtte vasárnap a Szaidától 30 kilométerre keletre fekvő Nabatije városban lévő síita mecsetet. Egyelőre nem tudni, a támadásnak hány áldozata volt.

Nabatijében a Hezbollah és az Amal síita szervezetek több állása található, a várost és környékét július 12. óta folyamatosan támadja az izraeli légierő.

Egy ENSZ-megfigyelő megsebesült a Hezbollah fegyvereseinek tüzétől, akik izraeli katonákkal harcoltak Libanon déli részén - közölte az ENSZ-békefenntartók szóvivője.

Címlapról ajánljuk
Madár István: érdemben csökkent az infláció decemberben

Madár István: érdemben csökkent az infláció decemberben

Madár István, a Portfolio vezető makrogazdasági elemzője értékelte a helyzetet az InfoRádióban. A decemberben mért éves árdrágulás alacsonyabb volt, mint a novemberi 3,8 százalékos érték, tehát egy „érdemi dezinfláció” volt látható decemberben.

A német vasút friss ellensége: „a sík terep”

Nyáron a hőség, télen a hó. A közös nevező a szélsőséges időjárás, amelynek következtében a nagy hagyományokkal rendelkező német vasút, a Deutsche Bahn a legnépszerűbből a legnépszerűtlenebb tömegközlekedési eszközzé vált. A politika és a szakmai szövetségek most magyarázatot követelnek.
inforadio
ARÉNA
2026.01.14. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×