Akbar Gandzsi 2000-ben került börtönbe, mert az ítélet szerint egy berlini sajtóértekezleten rontotta az iszlám köztársaság hitelét, és egy cikksorozatban a teheráni hírszerzési minisztérium ügynökeit vádolta öt ellenzéki értelmiségi meggyilkolásával.
Az újságíró büntetésének nagy részét magánzárkában töltötte, tavaly hónapokon át éhségsztrájkot folytatott.
Korábban a világ számos vezetője, köztük Kofi Annan ENSZ-főtitkár is kérte Akbar Gandzsi szabadon bocsátását, de a teheráni hatóságok elutasították ezt.
Bendarzsevszkij Anton: az orosz lakosság jó része most érezte meg, hogy országa pusztító háborút vív






