eur:
402.73
usd:
360.02
bux:
0
2025. május 19. hétfő Ivó, Milán

Nagy erejű földrengést észleltek

Nagy erejű, a Richter skálán mért 6,5-es fokozatú földrengés volt a Csendes-óceánon a Fidzsi-szigetek térségében. Károkról vagy áldozatokról nem érkezett jelentés.

Az amerikai és a hongkongi szeizmológiai intézet szerint a földrengés központja a szigetcsoporttól több száz kilométerre délre volt. Szökőár veszélyére intő riasztást nem tettek közzé.

A Fidzsi-szigetek 332 tagból állnak, amelyből mintegy 110 lakatlan.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.05.19. hétfő, 18:00
Szakáli István Loránd
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány stratégiai igazgatója
Történelmi támadást intézett Moszkva Ukrajna ellen, Trump egyre nehezebben tűri Putyin játszmáját – Ukrajnai háborús híreink hétfőn

Történelmi támadást intézett Moszkva Ukrajna ellen, Trump egyre nehezebben tűri Putyin játszmáját – Ukrajnai háborús híreink hétfőn

A bő 3 éve indult teljeskörű orosz invázió óta a legnagyobb ismert dróntámadást hajtotta végre szombatról vasárnapra virradó éjjel Oroszország Ukrajna ellen, amelyben legalább 276 drónt vetettek be, amelyek közel fele szimulátor drón volt – derült ki az ukrán védelmi szervek vasárnap reggeli bejelentéseiből. Mindez tehát a részben sikertelen pénteki isztambuli "béketárgyalásokat" követte, amelyen végül a felek csak egy nagy fogolycserében tudtak megállapodni. A friss támadások során a kijevi térségben meghalt egy nő, illetve más térségekkel együtt összesen három sebesült is van, köztük egy négyéves gyermek. Alexander Stubb finn államfő szerint Donald Trump amerikai elnök egyre türelmetlenebb az ukrajnai háború rendezésének ügye miatt – írja a The Kyiv Independent. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×