Infostart.hu
eur:
357.22
usd:
312.33
bux:
142016.4
2026. július 9. csütörtök Lukrécia

Rákkeltő szigetelőanyag

Franciaországban az épületekben található azbeszt miatt évente háromezren betegednek meg rákban.

A francia nemzetgyűlés azbeszt-bizottságának 500 oldalas jelentése szociális bűnténynek minősíti, hogy az ötvenes évektől a hetvenes évek végéig azbesztet használtak szigetelőanyagként az építkezéseken.

Az országban 1997-ben betiltott építőanyag rákkeltő hatása miatt a következő 20-25 évben 60 és 100 ezer között lehet a halálos kimenetelű megbetegedések száma.

Az egy évvel ezelőtt létrehozott parlamenti bizottság a betegeknek kártérítést, a megbetegedés veszélyének kitett embereknek pedig folyamatos orvosi ellenőrzést javasol.

A világon eddig csak 37 ország, köztük a 25 európai uniós tagállam tiltotta be az azbesztet.

Címlapról ajánljuk

Öt pernye a Tisztítótűzből – Fideszes érintettségű ügyekben is feljelentéseket tett a kormány

A csütörtöki kormányszóvivői tájékoztatón Magyar Éva és Köböl Anita öt olyan ügyről beszélt részletesen, amelyek egyenként több tízmilliárd forintot érintenek, és amelyek feljelentésig vezettek a kormány részéről. Van olyan is, amelyben azonos programokra különböző jogcímen ment is kiment nagy összegű támogatás, de a sajtófigyelés is igen tempósan drágult az évek során. Részletek.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×