Infostart.hu
eur:
362.1
usd:
310.67
bux:
150755.02
2026. augusztus 27. csütörtök Gáspár

"Esélytelen az uniós alkotmány Lengyelországban"

A lengyel elnök szerint gyakorlatilag nincs esély arra, hogy országa ratifikálja az Európai Unió alkotmányát. Lech Kaczynski szerint Lengyelország egy új, kevésbé központosító szerződést szeretne.

A lengyel elnök két napos franciaországi hivatalos látogatása előtt a francia Le Figaronak nyilatkozva beszélt az alkotmány jövőjéről.

Lech Kaczynski kijelentette: gyakorlatilag esélytelen, hogy Lengyelország - akár népszavazáson, akár parlamenti úton - ratifikálja az unió alkotmányos szerződését.

A lengyel elnök ismét felvetette egy új, lazább és kevésbé központosító alkotmányos szerződés kidolgozását, amely jobban figyelembe veszi az egyes tagállamok fejlettségi szintjét, hagyományait és elvárásait.

A nemzetállamok központi szerepét hangsúlyozva kijelentette: a lengyeleket az érdekli, hogy mit történik Lengyelországban, nem az unió egészének jövője.

Lech Kaczynski jelentések szerint még szerdán úgy fogalmazott: "az uniós alkotmány közelebb visz minket egy szuper-államhoz".

Címlapról ajánljuk
Két magyar is eltűnt Nepálban

Két magyar is eltűnt Nepálban

Súlyos áradások pusztítottak Nepál himalájai határvidékén, legalább 157 halálos áldozatot követelve, miközben több mint 380 ember hollétéről nem tudnak. Az eltűntek között két magyar állampolgárt is hivatalosan regisztráltak, és nem kizárt, hogy további magyarok is érintettek lehetnek. A magyar Külügyminisztérium és az újdelhi nagykövetség a nepáli hatóságokkal együttműködve követi az eseményeket, a kutató-mentő munkálatok nagy erőkkel zajlanak - közölte a tárca.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×