Infostart.hu
eur:
386.52
usd:
329.36
bux:
110418.62
2025. december 22. hétfő Zénó

Magyarországot a vietnamiak, Szlovákiát az indiaiak választják

Az ENSZ adatai alapján tavaly összesen 12.190-en kértek menedéket az unió keleti tagállamaiban, ami 44 százalékos csökkenést jelent.

A világszervezet munkatársai szerint ennek egyik lehetséges magyarázata az, hogy a migránsok más útvonalon érkeznek az Európai Unióba; vagy csak átutaznak a négy közép-európai országon anélkül, hogy a hatóságok észrevennék őket.

A jelentés szerint a menekültek nemzetisége is jelentős eltéréseket mutat: Magyarországon a kérelmezők csaknem 20 százaléka vietnámi, 15 százalék szerbia-montenegrói, 11 százaléka pedig kínai állampolgár.

Lengyelországba a kérelmezők 92 százaléka az Orosz Föderációból érkezik, és többnyire csecsen nemzetiségű.

Szlovákiában jelentős az indiai, a moldáv és a kínai menedékkérők száma, míg Szlovéniát inkább az egykori Jugoszlávia területéről érkezők választják.

Címlapról ajánljuk

A csehek és a sorkatonaság, érdekes felmérés készült

A csehek 53 százaléka egyetért az adminisztratív katonai nyilvántartás esetleges bevezetésével, míg egyharmaduk ellenzi azt – derül ki az NMS ügynökségnek a Cseh Rádió számára készített felméréséből. Az adminisztratív nyilvántartás a 18 és 60 év közötti cseh állampolgárokat érintené, akikre a hadkötelezettség vonatkozik.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.22. hétfő, 18:00
Vecsei Miklós
felzárkóztatásért felelős miniszterelnöki biztos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. december 22. 09:38
×
×
×
×