Infostart.hu
eur:
355.94
usd:
306.21
bux:
130916.32
2026. május 26. kedd Evelin, Fülöp

Madárinfluenza már Belgiumban is?

Belga lapértesülések szerint elképzelhető, hogy madárinfluenzában pusztult el az a hattyú, amelynek a tetemét Belgium egy mocsaras környékén találták meg tegnap. Az országban eddig még nem jelent meg a fertőzés.

Az illetékes belga hatóság megkezdte a mocsaras környéken elpusztult hattyú tetemének vizsgálatát. A szakemberek ugyanakkor úgy vélik, nem ritka eset, hogy ilyen tünetekkel elhullott madarat találjanak.

A hét végén több európai uniós államban - Görögországban, Olaszországban és Szlovéniában - is azonosították a madárinfluenza emberre is veszélyes vírusát.

Belga szakemberek szerint országukban akkor kell igazán szigorítani az elővigyázatossági intézkedéseket, ha Spanyolországban találnak madárinfluenzás gócokat, Belgiumon ugyanis az ide, vagy Marokkóba tartó vadmadarak vonulnak át.

Címlapról ajánljuk
A hokiválogatott újra bennmaradt az elitben – Majoross Gergely: előrébb tartunk, mint tavaly

A hokiválogatott újra bennmaradt az elitben – Majoross Gergely: előrébb tartunk, mint tavaly

A magyar férfi jégkorong-válogatott egy győzelemmel és hat vereséggel zárta az A csoportos világbajnokság csoportkörét, és jövőre sorozatban harmadszor szerepelhet a legjobbak között. A szövetségi kapitány szerint idén már sokkal előrébb tartottak, mint tavaly. Ez a lőtt gólok számában és az érettebb döntésekben is megnyilvánult – erről beszélt az InfoRádióban Majoross Gergely, aki azt is mondta, az a cél, hogy folyamatosan közelítsenek az elit vb csapatainak szintjéhez.

Interpellációk: fenyegetésekről is szó volt a parlamentben

A közjogi méltóságok miniszterelnök általi lemondásra történő felszólításáról, a migrációs paktumról, illetve a mindennapos iskolai testneveléssel kapcsolatban is interpellálták a képviselők a kormány tagjait kedden az Országgyűlésben.
inforadio
ARÉNA
2026.05.27. szerda, 18:00
Csicsmann László
Közel-Kelet szakértő, a Budapesti Corvinus Egyetem tanára, a Magyar Külügyi Intézet vezető kutatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×