eur:
368.67
usd:
345.16
bux:
48385.70
2023. június 7. szerda Róbert

A Gázai övezetet lőtte Izrael

A Gázai övezet északi részét támadta az izraeli hadsereg tüzérsége.

Az izraeli haderő közlése szerint az akció célja az volt, hogy távol tartsa azokat a palesztin fegyvereseket, akik Kasszám rakétákat akarnak kilőni Izrael területére.

A Sin Bét izraeli belbiztonsági szervezet vezetőjének nyilatkozata szerint az izraeli erők 12 merényletre készülő palesztin aktivistát tartóztattak le az elmúlt héten.

Címlapról ajánljuk
AKTUÁLIS
VIDEÓ
HEC Paris: az EU létkérdése a magyar soros elnökség elhalasztása

HEC Paris: az EU létkérdése a magyar soros elnökség elhalasztása

Egyre hevesebb vita bontakozik ki arról az Európai Unión belül, hogy Magyarország ne láthassa el az Európai Unió Tanácsának soros elnökségét 2024 második félévében. Az uniós ügyekben befolyásos HEC Paris egyetem professzora, Alberto Alemanno beszámolója szerint egy erős, Németországot is magában foglaló tömb támogatja a jogállamisági fellépés kibővítését az elnökség elhalasztásával kapcsolatban. Viszont szerinte nem arról van szó, hogy szankcionálni kellene a magyar kormányt, hanem hogy az EU működését kell megvédeni a kizárással.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×