Infostart.hu
eur:
356.26
usd:
305.95
bux:
129728.5
2026. május 25. hétfő Orbán

Tombol a hideg Észak-Európában

Közlekedési és energiaellátási zavarokat okozott a hideg és a havazás Észak- és Kelet-Európában.

Oroszország több nagyvárosában ismét halálos áldozatokat követelt a fagy. Az áldozatok többsége hajléktalan. Moszkvában külön buszokkal viszik az otthontalanokat a menhelyekre.

Az orosz fővárosban már korábban korlátozták az áramfelhasználást. Több helyen lekapcsolták a díszkivilágítást, és elrendelték a nem élelmiszert árusító üzletek bezárását.

Halálos áldozatokat követelt a hideg idő a három balti államban, Fehéroroszországban és Ukrajnában is.

Mínusz 30 foknál hidegebbet mértek Észak-Európa több pontján is. Dániában a hadsereg járművei segítették a mentők munkáját, a vasúti menetrendből pedig mintegy száz járatot töröltek.

Norvégiában hóvihar pusztított. Több ház tetejét rongálta meg a szél és 26 ezer háztartás maradt áram nélkül.

Finnországban áramhiánytól tartanak a szakemberek, mert Oroszország 30 százalékkal csökkentette energiaszállításait.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Magyar Péter: fel sem merül, hogy bárki kiegyezzen bárkivel

Magyar Péter: fel sem merül, hogy bárki kiegyezzen bárkivel

Sulyok Tamás lerombolta a köztársasági elnöki intézményt – mondta Magyar Péter hétfő este a Telexnek adott élő interjújában. A miniszterelnök arról is beszélt, hogy nagyon rövid a határidő a megállapodásra az Európai Unióval, de csak olyan módosításokat fogadnak el, amelyek jók Magyarországnak. Az is kiderült, hogy egy-két héten belül benyújthatják az Országgyűlésnek a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és -védelmi Hivatalról szóló törvényjavaslatot. A kegyelmi ügyről szólva azt mondta, biztos benne, hogy azt is vagy a kormány tárgyalta, vagy a kormánynak egy szűk köre.

Így vedd el a manipulátor fegyverét – a pszichológia szerint ez a leghatékonyabb válasz

A manipuláció ritkán látványos vagy hangos. Sokkal gyakrabban egy félmondat egy értekezleten, egy bűntudatkeltő e-mail vagy egy ártatlannak tűnő szülői megjegyzés formájában jelenik meg, amely még órákkal később is bizonytalanságot hagy maga után. A pszichológiai kutatások szerint azonban létezik egy egyszerű, mégis rendkívül hatékony stratégia, amely képes visszabillenteni az erőviszonyokat.
inforadio
ARÉNA
2026.05.25. hétfő, 18:00
Zsidai Zoltán Roy
gasztronómiai szakember, a Zsidai-csoport tulajdonosa, ügyvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×