Infostart.hu
eur:
362.82
usd:
311.08
bux:
151360.28
2026. augusztus 24. hétfő Bertalan

Strasbourgi bizottság vizsgálja a CIA-börtönök ügyét

Ideiglenes vizsgálóbizottságot hoz létre az Európai Parlament az amerikai Központi Hírszerző Ügynökség (CIA) állítólagos európai börtöneinek ügyében.

A 46 fős testület felállításáról azután egyeztek meg a parlament vezetői, hogy korábban számos képviselő kifogásolta a híresztelésekkel összefüggő egyéb vizsgálatok lassú haladását. A bizottságnak négy hónapon belül kell elkészítenie első jelentését.

A sajtó által hírbe hozott európai államok, köztük Magyarország, korábban cáfolták, hogy a CIA a területükön titkos börtönöket működtetett volna, ahol terroristákat tartottak fogva.

Címlapról ajánljuk
Szabó Zoltán „Topi”: katapultáláskor mintha minden lelassult volna

Szabó Zoltán „Topi”: katapultáláskor mintha minden lelassult volna

Balesetet szenvedett hétfőn tíz óra után kicsivel Szolnok katonai repülőterén a Magyar Honvédség egyik Gripen harci repülője. A bajba jutott gép pilótája Szolnok felé kanyarodott, hogy az ottani reptéren kényszerleszállással tegye le a gépet, de már nem sikerült teljesen végrehajtania a manővert, katapultálnia kellett. Hasonló történt 21 éve Szabó Zoltán „Topival”, aki egy lángoló MiG 29-esből katapultált.
inforadio
ARÉNA
2026.08.25. kedd, 18:00
Totyik Tamás
a Pedagógusok Szakszervezetének elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×