Infostart.hu
eur:
383.29
usd:
328.91
bux:
108343.02
2025. december 8. hétfő Mária

AWACS gépek őrzik majd a foci-VB-t

A NATO valószínűleg teljesíti a német belügyminiszternek azt a kérését, hogy AWACS légtérfigyelő gépek őrizzék Németország légterét a futball világbajnokság alatt, mondta a NATO egyik szóvivője.

Robert Firman, a NATO Geilenkirchenben állomásozó AWACS egységének szóvivője elmondta, hogy a gépek „nagy valószínűséggel” a levegőben lesznek a június 9 és július 9 között megrendezendő bajnokság alatt.

Wolfgang Schäuble német belügyminiszter azért kérte ezt, mert szerinte a világbajnokság alatt megnőhet a terrortámadások valószínűsége.

Az AWACS a Boeing 707-es utasszállító gép légtérfigyelésre, hadműveletek irányítására és kommunikációs feladatokra átalakított változata. A gép a hátán hord egy kilenc méter átmérőjű radartányért.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Hack Péter az államfő akadályoztatásáról: a módosítással joghézagot orvosolnának, de komoly viták várhatók

Hack Péter az államfő akadályoztatásáról: a módosítással joghézagot orvosolnának, de komoly viták várhatók

Az Alaptörvény szerint a köztársasági elnök átmeneti akadályoztatását az államfő, a kormány vagy bármely országgyűlési képviselő kezdeményezésére az Országgyűlés állapíthatja meg egyszerű többséggel. A mostani javaslat alapján az Alkotmánybíróság nélkül nem lehetne így határozni. Hack Péter az InfoRádióban azt mondta, a javaslatban megfogalmazott megoldáshoz nem társul probléma, a vitákat az eltérő jogi megítélések erősíthetik fel.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.08. hétfő, 18:00
Szlávik János
a Dél-Pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×