Infostart.hu
eur:
360.52
usd:
308.97
bux:
151550.12
2026. augusztus 26. szerda Izsó

Szabadságvesztés holokauszttagadás miatt

Franciaországban hat hónap szabadságvesztésre és tízezer euró pénzbírságra ítélte a lyoni bíróság a szélsőjobboldali Nemzet Front volt regionális képviselőjét holokauszttagadó kijelentése miatt.

A 65 éves Georges Theilt ezen felül arra is kötelezték, hogy 33 ezer euró kártérítést fizessen az őt beperlő 11 egyesületnek.

A Rhone-Alpes régió tanácsának veterán szélsőjobboldali képviselője egy 2004. október 14-én adott tv-interjúban fertőtlenítőnek nevezte a náci német birodalom haláltáborainak gázkamráit.

"Minél nagyobb mennyiségben használtak a németek ciklon B-t, annál több életet mentettek meg" – mondta.

Címlapról ajánljuk

Csiki Gergely: a fő kérdés, hogy lehet egyensúlyt teremteni a kiadási vágyak mellett

Jelzésértékű, hogy 7 százalék fölé kellett emelni az idei költségvetés várható hiányát. Most mindenki arra kíváncsi, hogy kezelhető-e a helyzet megszorítások nélkül. A Portfolio makrogazdasági elemzőjét erről, illetve a piacok bizalmának várható feltételeiről kérdezte az InfoRádió.
inforadio
ARÉNA
2026.08.26. szerda, 18:00
Szabó Álmos
úszóedző, Illés Fanni, Pap Bianka és Milák Kristóf mestere
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×