Infostart.hu
eur:
355.56
usd:
311.49
bux:
142467.45
2026. július 11. szombat Lili, Nóra

A műholdfelvételeket kérik a beszlaniak

A tavaly szeptemberi, tragikus véget ért beszlani túszejtésről és az iskola ostromáról készült amerikai műholdfelvételek titkosításának feloldását kérték az Oroszországhoz tartozó észak-oszétiai kisváros gyermekáldozatainak szülei.

A Beszlan Hangja elnevezésű nem kormányzati szervezet, amelynek a gyermeküket elvesztett szülők a tagjai, George Bush amerikai elnöknek és a washingtoni kongresszusnak írt levelet az ügyben.

Az áldozatok hozzátartozói kérték az Európai Uniót és az Európai Parlamentet is, hogy támogassa a bűntény ügyében indított nyomozást.

Beszlanban tavaly szeptemberben 331 ember, köztük 186 gyermek vesztette életét a három napig tartó túszdrámában, illetve az orosz biztonsági erők rohamában.

Címlapról ajánljuk

Idén kevés lesz a krumpli, és az árán is variálnak a láncok

A májusi fagyok miatt kevesebb burgonya terem az idén idehaza. Az újburgonyatermés akár 20-30 százalékkal is elmaradhat a várttól. A burgonya termőterülete 15-20 százalékkal csökkent – tette hozzá Csizmadi Imre, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Kertészeti és Beszállítóipari Országos Osztályának elnöke az InfoRádióban.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×