Infostart.hu
eur:
364.35
usd:
320.23
bux:
144176.03
2026. július 24. péntek Kincső, Kinga
Architect showing a hologram of a house project over a tablet computer. Note to inspector: I am the author of the building project
Nyitókép: Warchi/Getty Images

Újra a vevők kezdenek diktálni az ingatlanpiacon

Az Ingatlan.com észlelése szerint mérséklődik a kereslet az ingatlanpiacon, egyre gyakrabban lehet belefutni árcsökkenésbe, sőt júniusban már a vevők diktáltak.

Az Inglatlan.com Infostart számára is megküldött elemzéséből kiderül, júniusban több mint 208 ezer érdeklődés érkezett eladó lakóingatlanokra, de ez már kevesebb, mint egy évvel ezelőtt, igaz, az első hat hónapban némi növekedés volt azért.

A kínálat közben határozottan bővül, már több mint 136 ezer eladó lakás és ház hirdetéséből válogathatnak a vevők.

Az első lakásukat vásárlók helyzete továbbra sem könnyű, de a vevői alkupozíció erősödése nekik is új lehetőségeket hozhat. Számukra viszont a belépési küszöb egyre magasabb.

Ami a részleteket illeti, a kereslet csökkenésével párhuzamosan a hirdetések száma stagnál, emiatt is "cseng lefelé" az év elején még látott érdeklődés, ami a vevőket helyezi pozícióba.

Az ingatlan.com adatai szerint júniusban több mint 208 ezer telefonos érdeklődés érkezett eladó lakásokra és házakra, ami 4,7 százalékkal kevesebb az egy évvel korábbi szinthez képest és 14 százalékkal elmarad a májusi szinttől.

A kínálati oldal is jelentős mozgást mutatott: júniusban közel 30 ezer új hirdetést adtak fel eladó lakásokra, ami megfelel az egy évvel korábbi szintnek. Az év első hat hónapjában viszont több mint 200 ezer új hirdetés jelent meg az ország 2775 településén, ami 2,5 százalékkal haladja meg a 2024 első félévi adatokat. A friss kínálat a legnagyobb, 22 százalékos mértékben Nógrád megyében bővült, de jelentős – 15-15 százalékos – növekedés következett be Somogy és Csongrád-Csanád megyében is.

A tulajdonosok aktivitása még az ingatlanközvetítőkénél is nagyobb volt júniusban: 16 százalékkal több eladó ingatlanhirdetést adtak fel, az év első felében pedig 7 százalékos bővülést regisztráltak náluk.

A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy sokan szeretnének továbblépni, de a gyakorlatban csak akkor tudnak vásárolni és költözni, ha először sikerül eladni a meglévő otthonukat. Ez viszont egyre nagyobb kihívás, ha a kereslet nem élénkül dinamikusan az Ingatlan.com szerint.

Az árnövekedés lassulása a fiatal lakásvásárlóknak hozhat új esélyt.

Címlapról ajánljuk
Íme, a legmagasabb ponthatárok, a legnépszerűbb intézmények és más fontos adatok

Íme, a legmagasabb ponthatárok, a legnépszerűbb intézmények és más fontos adatok

Csütörtök este kihirdették a 2026. évi általános felsőoktatási felvételi eljárás ponthatárait. Az idei felvételi eredmények alapján 2026 szeptemberében 101 572 hallgató kezdheti meg tanulmányait a magyar felsőoktatásban. Az idei bejutási arány 72 százalékos, vagyis a jelentkezők közel háromnegyede felvételt nyert.

Ezermilliárd forintnyi ügyben tett feljelentést a kormány

Négy, az Eximbankhoz kötődő ügyben, összesen 1000 milliárd forintos értékű ügyekben tett feljelentést a kormány, köztük a volt Sofitel-szálló, a Duna Aszfalt és a dunakeszi járműjavító ügyében – mondta a kormányzati tájékoztatón Magyar Péter miniszterelnök.
inforadio
ARÉNA
2026.07.24. péntek, 18:00
Szongoth Domán válogatott jégkorongozó
Kovács Attila a Magyar Jégkorong Szövetség sportigazgatója
Óriási vámcsomagot élesít Trump, órákon belül életbe lép

Óriási vámcsomagot élesít Trump, órákon belül életbe lép

Péntektől 10-12,5 százalékos vámot vet ki az Egyesült Államok több tucatnyi kereskedelmi partnerére. A Trump-adminisztráció azzal indokolja a döntést, hogy az érintett országok nem léptek fel megfelelően a kényszermunkával előállított termékek kereskedelme ellen. Az intézkedés az amerikai külkereskedelem több mint 99 százalékát lefedi, és pontosan akkor lép életbe, amikor lejár a februárban bevezetett ideiglenes globális vám hatálya.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2026. július 23. 20:27
×
×