Infostart.hu
eur:
386.06
usd:
332.22
bux:
121419.43
2026. január 19. hétfő Márió, Sára
Palotai Dániel, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) elnöki főtanácsadója mond beszédet az MNB Tízéves a forintosítás című konferencián, az MNB Lámfalussy Konferencia Központjában 2025. január 30-án.
Nyitókép: Soós Lajos

Az IMF-től érkezik az MNB negyedik alelnöke

Hétfőn hallgatja meg a szakbizottság.

Kandrács Csaba, Virág Barnabás és Kurali Zoltán mellé Palotai Dánielt nevezhetik ki a Magyar Nemzeti Bank negyedik alelnökének, őt fogja ugyanis meghallgatni alelnökjelöltként hétfőn az Országgyűlés Gazdasági Bizottsága - írja a Portfolio.

E hét szerdán hirdették ki a Magyar Közlönyben a jegybanktörvény módosítását, amelynek értelmében az eddigi hárommal szemben négy alelnökkel működhet tovább a jegybank. Azóta felkerültek az Országgyűlés honlapjára a Gazdasági Bizottság június 16-ai, hétfői ülésének napirendi javaslatai is, amelyek alapján meghallgatják Palotai Dánielt, a Magyar Nemzeti Bank alelnökjelöltjét. Egyúttal tagjelölésről is döntenek a Magyar Nemzeti Bank Monetáris Tanácsába, a Portfolio szeriont feltehetően szintén Palotai Dánielt támogatják majd a pozícióra.

Címlapról ajánljuk
NIS – Hortay Olivér: az olajpiacon is felértékelődhet Magyarország pozíciója

NIS – Hortay Olivér: az olajpiacon is felértékelődhet Magyarország pozíciója

Közel két hónapos szünetet követően vasárnap újrakezdte a termelést a pancsovai kőolajfinomító. A hír azért is érdekes, mert a hírek szerint ebben nagy érdekeltsége lehet a magyar olajtársaságnak is, sőt, Szijjártó Péter külügyi és külgazdasági miniszter nyilatkozatai alapján okkal számíthatunk arra, hogy a Mol többségi tulajdonrészt vásárol a Szerbiai Kőolajipari Vállalatban (NIS). Ennek részleteiről Hortay Olivért, a Századvég Konjunktúrakutató Zrt. energia és klímapolitikai üzletágának vezetőjét kérdeztük.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×