Infostart.hu
eur:
354.34
usd:
309.94
bux:
141741.65
2026. július 2. csütörtök Ottó
Shot of a senior woman looking thoughtful in a retirement home
Nyitókép: Cecilie_Arcurs/Getty Images

Még nagyobb kedvezményt kérnek a női nyugdíjnál

A nők kedvezményes nyugdíjára készülő hölgyek azt szeretnék, ha úgy enyhítenék a Nők40 feltételeit, hogy a nyugdíj igényelhetőségéhez szükséges legalább 40 évi jogosító időbe egy sor olyan szolgálati időtartamot is be lehessen számítani, melyet most kizár a nyugdíjtörvény - írja Farkas András nyugdíjszakértő.

A nyugdíjguru szerint ilyen kérésekkel bombázzák szakoldalát. A legtöbb érintett a szolgálati időnek minősülő, de a Nők40-re jogosító időben figyelembe nem vehető tanulmányi időket szeretné beszámíttatni - írja a 24.hu.

Tanulás

A tanulmányi időtartamokból most nem számítható be semmi a jogosító időbe, csak a szakmunkástanuló kötelező nyári szakmai gyakorlata. Az 1998 előtt nappali tagozaton végzett felsőfokú tanulmányok időtartama 3–5 évvel is növelhetné a jogosító idő hosszát, ha beszámítható lenne ez az időszak.

Ápolás

Visszatérő gond, hogy a felnőtt hozzátartozó ápolásával töltött időt nem lehet elismertetni a jogosító időben, mert abba most csak a súlyosan beteg gyermek ápolására tekintettel kapott ápolási díj folyósítási tartama számítható be.

Gyereknevelés

Toronymagasan a legtöbb a panasz azzal kapcsolatban, hogy főszabály szerint a gyermeknevelés kapcsán miért csak nyolc évet lehet beszámítani a 40 évi jogosító időbe.

Farkas András a következőket tartaná elfogadhatóna:

  • időbeni korlátozás nélkül beszámítható lenne a gyermeknevelésre tekintettel szerzett összes szolgálati idő,
  • beszámítható lenne minden olyan tanulmányi időszak, amely egyébként szolgálati időnek minősül (egyetemi, főiskolai évek),
  • beszámítható lenne nemcsak a gyermekek, hanem a nagykorú családtagok ápolásával szerzett szolgálati idő is.

Ezen igények teljesítéséhez a nyugdíjtörvény módosítása szükséges.

Címlapról ajánljuk
Elég volt a fővárosi vízfejből, vidéken is dolgozna a leendő brit kormányfő

Elég volt a fővárosi vízfejből, vidéken is dolgozna a leendő brit kormányfő

Még át sem vette a posztot, de Andy Burnham, a brit Munkáspárt következő vezetője – és így leendő kormányfő – máris radikális változást ígér. Közölte, hogy megosztaná a munkanapjait a Downing Street 10 és Manchester városa között, hogy így csökkentse a brit politika és közélet „London-centrikusságát”.

Kormányszóvivői tájékoztató: átszabják az áramszámlákat a megújulóknál, jön az ügynökakták nyilvánossága

Az új, a vármegye elnevezést is megszüntető Alaptörvény-módosítást várhatóan a jövő hét elejéig benyújtják a társadalmi egyeztetés után – „nagy változás nem lesz”, inkább szigorodni fog. A NAV elnöki pozíciójára nyilvános pályázatot fognak kiírni, a hatóság vezetője nem lesz államtitkár. Szerveződik Magyar Péter látogatása a Vatikánba.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×