Infostart.hu
eur:
359.42
usd:
315.48
bux:
141206.1
2026. július 14. kedd Örs, Stella
Nyitókép: Mischa Keijser/Getty Images

Kapott egy pofont az orosz LNG-iparág

Az EU júniusban vezetett be szankciókat, ennek eredménye a két nagy projekt leállása.

Az orosz földgázipari óriás, a Novatek két jelentős cseppfolyósított földgáz (LNG) projektjének fejlesztését függesztette fel a nyugati szankciók következtében: a Kommerszant című orosz orosz lap hétfői beszámolója szerint a vállalat a murmanszki és az obi LNG-beruházások munkálatait volt kénytelen leállítani - írta a Portfolio a Reuters alapján.

A Murmanszki LNG-projekt az oroszországi sarkvidéken, a Kola-öböl partján található, az eredeti tervek szerint az építkezést 2027-2030 között valósították volna meg. Az Ob LNG-üzem a Jamal-félszigeten, Oroszország északi részén épülne, 6 millió tonnás kapacitással.

Az EU júniusban tiltotta meg az új beruházásokat, valamint az LNG-projektek befejezéséhez szükséges áruk, technológiák és szolgáltatások nyújtását Oroszország számára.

Címlapról ajánljuk
Németh Ferenc: a szerb gazdaságot főleg a hadiipar és a kínai befektetések tartják életben

Németh Ferenc: a szerb gazdaságot főleg a hadiipar és a kínai befektetések tartják életben

A szerb gazdaság húzóágazata az utóbbi időben a fegyvergyártás lett – mondta Németh Ferenc Nyugat-Balkán-szakértő az InfoRádió Aréna című műsorában. Az ország gazdaságát ma ázsiai, főleg kínai befektetések tartják életben, Nyugat-Európa és a nyugati cégvilág szkeptikusan néz Szerbiára részben a rendszer nem demokratikus jellege, részben a külföldi befektetések előtti rengeteg bürokratikus akadály miatt.

Orbán Viktor: Magyarországnak joga van ellenállni és meg is fogja tenni

Ha a köztársasági elnököt erőszakkal megfosztják a hivatalától, akkor Magyarországnak joga van ellenállni. És meg is fogjuk tenni - olvasható Orbán Viktornak az Országgyűlés által elfogadott alaptörvény-módosítás hétfői végszavazása után közzétett Facebook-posztjában.
inforadio
ARÉNA
2026.07.14. kedd, 18:00
Gyulay Zsolt
a Hungaroring Sport Zrt. elnök-vezérigazgatója, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×