Infostart.hu
eur:
380.17
usd:
322.85
bux:
129819.11
2026. február 5. csütörtök Ágota, Ingrid
Engineer hand using tablet with machine real time monitoring system software. Automation robot arm machine in smart factory automotive industrial Industry 4th iot , digital manufacturing operation.
Nyitókép: Zapp2Photo/Getty Images

Új autógyártó jöhet Magyarországra, azt is sejtik, melyik

Hazánk négy másik európai országgal versenyezhet a beruházásért.

Kínai autógyár lehetséges magyarországi építéséről értesült hazai külgazdasági forrásokból a g7.hu. A jelek szerint a BYD érkezése van terítéken.

Két európai gyár építésében is gondolkodik a BYD, öt ország szerepel a lehetséges jelöltek között: Magyarország mellett Franciaország, Lengyelország, Németország és Spanyolország. Ennek kapcsán érdekesség, hogy a héten Orbán Viktor miniszterelnök a BYD sencseni üzemét is megnézte a Kínában tett látogatása során.

Tavaly 1,86 millió akkumulátoros autót értékesített a BYD, a hibridekkel együtt a szegmensben már ők uralják a piacot. Kínában egy év alatt megháromszorozták az eladásaikat, az export viszont csak nemrég került képbe. Európában – immáron Magyarországgal együtt – 18 országban értékesít a BYD, mely 2030-ra az európai villanyautó-piacon a három legnagyobb márka közé akar kerülni.

Még idén dönthetnek arról, hol kezdi meg európai terjeszkedését a BYD. A kínaiak célja, hogy 2025-ben már a gyártást is megkezdjék a kontinensen.

Ugyanakkor nem a BYD az egyetlen kínai gyártó, ami Magyarországgal szemez: úgy tudni, a GWM a kelet-német tartományokon és Csehországon kívül Magyarországban is gondolkodik.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.02.06. péntek, 18:00
Zsigmond Gábor
a Magyar Nemzeti Múzeum főigazgatója
Egyre nagyobb az esés a tőzsdéken, nincs hova menekülni

Egyre nagyobb az esés a tőzsdéken, nincs hova menekülni

Az elmúlt napokban felerősödött a technológiai szektort érintő eladási hullám az USA-ban, különösen a szoftverrészvények szenvedtek a napokban. Az ázsiai tőzsdék lekövették a tegnapi Wall Street-i esést, a dél-koreai tőzsdén a memóriachip-gyártók estek jelentősen, de gyakorlatilag egész Ázsiában negatív volt a hangulat. Ami az európai tőzsdéket illeti, a gyenge nemzetközi hangulat itt is éreztette hatását, a kezdeti iránykeresést esés váltotta fel, és a magyar piac is jelentős mínuszba került. Az USA-ban ugyancsak folytatódik az esés, továbbra is a tech papírok vannak nyomás alatt. Eközben a nyersanyagpiacokon továbbra is nagy a volatilitás, az ezüst árfolyama 18 százalékos mínuszban is volt ma. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×