Infostart.hu
eur:
352.49
usd:
307.57
bux:
138405.87
2026. június 19. péntek Gyárfás
Sassnitz-Mukran, 2016. december 6.Egy munkás az Északi Áramlat (Nord Stream) földgázvezeték új, 1200 kilométer hosszú vezetékpárjának megépítéséhez szükséges elemek egyikében az északkelet-németországi Sassnitz-Mukran kikötőjében 2016. december 6-án. A földgázvezeték új vezetékpárjának megépítéséről 2015 júniusában írt alá szándéknyilatkozatot a szentpétervári gazdasági fórumon az E.On, a Shell, és az ÖMV olajvállaltok, valamint a Gazprom orosz állami gázipari monopólium képviselői. Az évi 55  milliárd köbméteres gázszállítási kapacitásra tervezett vezeték lefektetése a tervek szerint 2017-ben kezdődik meg. (MTI/EPA/Jens Büttner)
Nyitókép: JENS BÜTTNER

Szegény Oroszországot még a gáz is húzza

Oroszország gáztermelése 302 milliárd köbméter volt az idei első hét hónapban, 14,2 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól - közölte az orosz statisztikai hivatal.

Júliusban a gáztermelés 34,3 milliárd köbmétert tett ki, ami 6,7 százalékkal alacsonyabb az egy évvel korábbinál, és 0,9 százalékkal kevesebb júniushoz képest.

A cseppfolyósított földgáz (LNG) termelése a júliussal záródott idei első hét hónapban 4,4 százalékkal volt kisebb az egy évvel korábbinál és 18,7 millió tonnát tett ki. Júliusban az LNG-termelés 2,2 millió tonna volt, 7,9 százalékkal kevesebb, mint egy évvel korábban, és 4,3 százalékkal elmaradt júniussal összevetve.

Oroszország gáztermelése tavaly 11,7 százalékkal, 673,8 milliárd köbméterre esett.

Nyikolaj Sulginov orosz energiaügyi miniszter szerint az orosz gáztermelés jelenleg 8-10 százalékkal alacsonyabb a tervezettnél, míg az LNG-termelés idén 32 millió tonnára nő a tavalyi 30 millió tonnáról.

A Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) előrejelzése szerint az orosz gáztermelés tavalyhoz képest 9,2 százalékkal, 610 milliárd köbméterre csökken az idén.

Címlapról ajánljuk
Jön a bizonyítványosztás, de jobb, ha mellőzzük a dicsekvő posztokat – tanácsok, intelmek a szakértőtől

Jön a bizonyítványosztás, de jobb, ha mellőzzük a dicsekvő posztokat – tanácsok, intelmek a szakértőtől

A szülőknek nem szabad hagyniuk, hogy gyermekük abban mérje a személyisége értékét vagy a szerethetőségét, hogy éppen milyen osztályzatot kap – mondta az InfoRádióban a Benedetto Gyermekvédelmi Szolgálat igazgatója. Gál Beatrix szerint az az ideális, ha a bizonyítvány vagy az osztályzat megmarad iránymutatásnak arra vonatkozóan, hogy a gyermek merrefelé tart, mely dolgokon lehetne változtatni az előrejutás érdekében.

Magyar Péter enged-e illegális migránsokat Magyarországra? Tájékoztató Brüsszelben

Csak és kizárólag Magyarország és a magyar emberek érdekét fogom képviselni az Európai Tanács ülésén és a kétoldalú megbeszéléseken is – mondta Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Brüsszelben.
inforadio
ARÉNA
2026.06.19. péntek, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×