Infostart.hu
eur:
390.42
usd:
339.22
bux:
121718.08
2026. március 27. péntek Hajnalka
storm over the lake Balaton-Hungary
Nyitókép: Remedios/Getty Images

Bezárhat a Balaton-part egyik legszebb wellnesshotele is

A tervek szerint novembertől jövő húsvétig.

A nyári hónapok után októberre jelentősen csökkent mind az egyéni szabadidős, mind a vállalati rendezvények iránti érdeklődés a balatonkenesei szállodában, ezért, valamint a megemelkedett energiaárak miatt a bezárást tervezik – közölte a Hotel Marina Port igazgatója.

„Azt tervezzük, hogy november elején 5 hónapra bezárunk és csak a húsvéti ünnepekre nyitunk ki ismét. A gyenge kereslet mellett a szálloda bezárásának oka az energiaárak megemelkedése. A gázért 263 százalékkal, az áramért 174 százalékkal kell többet fizetnünk, mint a múlt évben. 2023-ra nem kötöttünk a gázszolgáltatóval szerződést, mert a gázért már tízszer magasabb árat ajánlottak – idézi a balatonhir.hu Szijjártó Csaba szavait.

A téli időszakra tervezett bezárás idején saját forrásból korszerűsítik a szálloda energetikai rendszerét, napelemeket, hőszivattyúkat építenek be, derül ki a Turizmus.com által közzétett Trendriportból.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor Veszprémben: „sajnos, kedves tiszások, még nem jött el a ti időtök!”

Orbán Viktor Veszprémben: „sajnos, kedves tiszások, még nem jött el a ti időtök!”

Péntek délután Veszprémben folytatta országjárását Orbán Viktor miniszterelnök, aki este még Győrben is tart fórumot. Mint fogalmazott, újabb válságok előtt áll a világ, és ilyenkor biztos kezű vezetőre van szükség, ezért még nem jött el a tiszások ideje. „Az ukránok érdekében ki akarják zsebelni Magyarországot. A Tisza egyenlő ukránbarát kormányzás. Tele vagyunk kémkedési ügyekkel, ennek véget kell vetni, és ha a választásokat megnyertük, vasszigorral fogunk véget vetni ennek” – fogalmazott.

Totális a tél Nyugat-Magyarországon – képek és videók

Havas képek és videók a nyugati határ közeléből. A hőmérséklet mínusz 2 fok volt kora délután, de a hőérzet az erős szél miatt mínusz 10 fok körül alakult.
inforadio
ARÉNA
2026.03.30. hétfő, 18:00
Nagy Dávid
a Magyar Kétfarkú Kutya Párt pártigazgatója, választási listavezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×