Infostart.hu
eur:
358.85
usd:
312.79
bux:
140857.32
2026. július 15. szerda Henrik, Roland
A Bledi-tó és fölötte a bledi vár Szlovéniában 2021. február 15-én. A tó és az azonos nevű település kedvelt idegenforgalmi célpont, de a koronavírus világjárványa miatt bevezetett korlátozások mostanában távoltartják a turistákat.
Nyitókép: MTI/EPA/Antonio Bat

Koronavírus - Hétfőtől nyithatnak a hotelek, az illetékesek türelemre intenek Szlovéniában

Egyhetes iskolai szünet kezdődik Szlovéniában hétfőn, egyben további enyhítésekre lehet számítani az országban, például újra megnyithatnak a hotelek, az egészségügyi szakemberek és az illetékes miniszter viszont mindenkit arra kér, ne engedje még el magát teljesen, mindenki tartsa be a szükséges intézkedéseket.

Szlovéniában kedden a megszállók elleni felkelés napját ünneplik, munkaszüneti nap lesz, a következő hét vége pedig a munka ünnepe, amikor jellemzően mindenki a szabadban majálisozik, viszont a szakemberek szerint nem szabad úgy tenni, mintha a koronavírus nem lenne még mindig jelen, az enyhítések és a sok szabadidő ellenére is elővigyázatosságra van szükség - írta vasárnap a ljubljanai sajtó.

A regisztrált koronavírus-fertőzöttek száma Szerbiában vasárnapra 2068-cal 677 972-re, Koszovóban 335-tel 103 489-re, Észak-Macedóniában 364-gyel 150 081-re, Montenegróban 151-gyel 96 499-re, Bosznia-Hercegovinában 738-cal 195 470-re, Horvátországban 2535-tel 321 372-re, Szlovéniában pedig 831-gyel 237 577-re növekedett.

A járvány halálos áldozatainak száma az utóbbi 24 órában Szerbiában 32-vel 6196-ra, Koszovóban héttel 2133-ra, Észak-Macedóniában 24-gyel 4654-re, Montenegróban hattal 1463-ra, Bosznia-Hercegovinában 39-cel 8217-re, Horvátországban 31-gyel 6815-re, Szlovéniában pedig kilenccel 4206-ra nőtt.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Védelmi záradékot és alacsonyabb létszámhatárokat kérnek Szlovákiában a magyar iskoláknak

Védelmi záradékot és alacsonyabb létszámhatárokat kérnek Szlovákiában a magyar iskoláknak

A Magyar Szövetség négy pontban változtatna az oktatási minisztérium készülő törvénymódosításain, mert attól tart, hogy azok hátrányosan érinthetik a szlovákiai magyar tannyelvű iskolákat. A párt az Oktatási Műhellyel közösen kidolgozott szakmai javaslatait már eljuttatta a tárcához. Célja, hogy hosszú távon biztosítsák az anyanyelvi oktatás feltételeit, vagyis azt, hogy minden magyar gyermek magyarul tanulhasson Szlovákiában.
inforadio
ARÉNA
2026.07.16. csütörtök, 18:00
Bóna Szabolcs
agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×