Infostart.hu
eur:
385.37
usd:
330.06
bux:
0
2026. január 20. kedd Fábián, Sebestyén

Virágpalánta-edények helyett 12 ezer doboz gyógyszert rejtett a kamion

Tizenkétezer doboz, Magyarországon nem engedélyezett gyógyszert és gyógyászati készítményt találtak egy kamion utánfutójában a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénzügyőrei - közölte a NAV Bács-Kiskun Megyei Adó- és Vámigazgatóságának sajtóreferense.

Márkus Réka tájékoztatása szerint a NAV munkatársai az autópályán közúti ellenőrzés alkalmával vizsgálták át a bolgár gépkocsit.

A sofőr azt mondta, virágpalánta-tároló műanyag edényeket szállít, de a pénzügyőrök a jármű és az utánfutó ellenőrzésekor

12 ezer doboz, 118 millió forint értékű gyógyszert és gyógyászati készítményt találtak.

A termékek származásának igazolására a kamion vezetője három, sorszám nélküli fuvarokmányt, valamint egy rakományjegyzéket mutatott be.

Mivel a gyógyászati termékek Magyarországon nem engedélyezettek, a pénzügyőrök egészségügyi termék hamisításának gyanúja miatt értesítették a rendőrséget - tette hozzá Márkus Réka.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.20. kedd, 18:00
Varga-Bajusz Veronika
a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkára
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×