Növelik a foglalkoztatást és a szektor hozzájárulását az ország gazdasági teljesítményéhez azok az intézkedések, amelyeket a kormány a következő 3 évben tervez az infokommunikációs szektorban – mondta a nemzetgazdasági minisztérium államtitkára.
Cseresnyés Péter hozzátette: a szektor közvetlen hozzájárulása a magyar GDP-hez arányát tekintve a harmadik legnagyobb volt az unióban, az ágazat részesedése a nemzetgazdaság teljes kiviteléből 8,3 százalékot ért el 2015-ben.
„Olyan intézkedéseket tervezünk, amelyek révén három év alatt az infokommunikációs szektorban foglalkoztatottak száma mintegy 20 ezer fővel a szektor bruttó kibocsátása és a bruttó hozzáadottérték-termelése pedig mintegy öt százalékkal emelkedhet” - mondta Cseresnyés Péter.
Az államtitkár szerint a digitális technológia elterjedése nemcsak a gazdasági növekedés fenntarthatóságát támogatja, hanem a gazdaság versenyképességet is.
A digitális jólét programért felelős miniszteri biztos azt mondta: nemcsak a gazdaságnak, hanem a társadalomnak is digitalizálódnia kell. Ehhez pedig a digitális infrastruktúra fejlesztési programokat fel kell gyorsítani – tette hozzá Deutsch Tamás.
„Nem csupán arra törekszik a Digitális Jólét Program, hogy belátható időn belül – 2020-ra mintegy 28-30 ezresre prognosztizált informatikushiány problémáját megoldja, hanem arra törekszik, hogy Magyarországon a több mint 4,5 millió, az átlagnál nagyobb digitális kompetenciával bíró munkavállaló dolgozzon a magyar gazdaságban” - közölte a miniszteri biztos.
Deutsch Tamás elmondta: a társadalom digitális kompetenciáját fejlesztheti a magyar oktatási rendszer digitális átalakítása, illetve támogatja ezt a folyamatot az is, hogy jövőre 17, majd 2018-tól 5 százalékra csökken az internet-szolgáltatás áfája, ezek azok a lépések, amelyek a társadalmat felkészítik a gazdaság digitális átalakulására.