Infostart.hu
eur:
382.28
usd:
323.39
bux:
125061.81
2026. január 25. vasárnap Pál

Õszre elkészül a Győrt keletről elkerülő út első szakasza

Õszre elkészül a Győrt keletről elkerülő út első szakasza az M1-es autópálya és a Vonal út között, a kétszer egysávos, 4,4 kilométer hosszú szakasz 4,6 milliárd forintba kerül - hangzott el az építés folyamatát bemutató sajtótájékoztatón szerdán a megyeszékhely és az M1-es autópálya között.

Borkai Zsolt (Fidesz-KDNP) Győr polgármestere elmondta, hogy a fejlesztés teljes mértékben beleillik abba a gazdaságfejlesztési koncepcióba, amely a kormány, a város és az Audi Hungaria Motor Kft. között jött létre.

Hozzátette: a dinamikus gazdaság nemcsak munkahelyeket teremt, hanem "motorja a városi fejlesztéseknek is". Az út megépülése a gazdasági kapcsolatokat erősíti, elősegíti a győriek jobb közlekedését, mert tehermentesül a városi úthálózat - mondta.

Kara Ákos, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium infokommunikációért és fogyasztóvédelemért felelős államtitkára, a térség Fideszes országgyűlési képviselője a város- és térségfejlesztési program fontos mérföldkövének nevezte a beruházást, mert a munkahelyek megőrzésén túl munkahelyeket is teremt, emellett nemcsak a városban élők közlekedését segíti, hanem a város környéki településeken élők bejárását is megkönnyíti.

Simon Róbert Balázs, a megyei fejlesztések miniszteri biztosa, Fideszes országgyűlési képviselő elmondta, hogy naponta átlagosan kilencezer járművel kevesebb fogja használni a városi utakat az elkerülő elkészülte után.

Részletezte: három ütemben 2017 decemberére fog elkészülni 20 milliárd forintból a teljes út, amely 13,4 kilométer hosszú lesz és az M1-es autópályát köti össze a 14-es úttal.

Az építkezést 85 százalékban Európai Uniós, 15 százalékban hazai forrásokból fedezik.        

Címlapról ajánljuk
Boczkó Gábor: a doppingvétségből visszatérő Kun Anna lehet az olimpiai kulcs

Boczkó Gábor: a doppingvétségből visszatérő Kun Anna lehet az olimpiai kulcs

Eltiltása után tavasszal visszatérhet a párbajtőrvívó Kun Anna. A versenyző két éve a holléti nyilvántartása miatt kapott büntetést, így hiába lett volna éremesélyes, lemaradt a párizsi olimpiáról. Boczkó Gábor szövetségi kapitány szerint a magyar csapatban is komoly szerepe lehet, és a kvótaszerzést is segítheti a 2028-as Los Angeles-i játékokra.
inforadio
ARÉNA
2026.01.26. hétfő, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×