Infostart.hu
eur:
385.17
usd:
330.7
bux:
119327.3
2026. január 14. szerda Bódog

Mérséklődött az ország nettó külső adóssága

Tavaly tovább mérséklődött az ország nettó külső adóssága, amit a GDP növekedése is támogatott, a nettó külső adóssága a GDP-hez mérten 33 százalék közelébe csökkent - mondta Koroknai Péter, a Magyar Nemzeti Bank főosztályvezetője azon a csütörtöki sajtótájékoztatón, amelyen bemutatták az MNB Fizetési mérleg jelentés című kiadványának 2015. áprilisi számát.

A külső adósság 2009 első negyedévében volt a csúcson, több mint 60 százalékon.

Elmondta: a tavalyi negyedik negyedévben számottevően nőttek a gazdaság közvetlentőke-forrásai, aminek hatását mérsékelte a portfóliórészvény-források csökkenése. A negyedik negyedév során közel 1,5 milliárd euróval nőttek a gazdaság nettó közvetlentőke-forrásai, ami főként a külföldiek emelkedő magyarországi befektetéseinek volt köszönhető.

Címlapról ajánljuk
A német vasút friss ellensége: „a sík terep”

A német vasút friss ellensége: „a sík terep”

Nyáron a hőség, télen a hó. A közös nevező a szélsőséges időjárás, amelynek következtében a nagy hagyományokkal rendelkező német vasút, a Deutsche Bahn a legnépszerűbből a legnépszerűtlenebb tömegközlekedési eszközzé vált. A politika és a szakmai szövetségek most magyarázatot követelnek.

Kaiser Ferenc a sorkatonaságról: nem ördögtől való dolog, számos előnye van

A modern harcászati eszközök korában is fontos szerepe van a honvédségi élő erőnek, amelyet nemcsak a harctéren, hanem vis maior helyzetekben is be lehet vetni – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense. Úgy véli, az orosz–ukrán háború menetétől és az Egyesült Államok politikai hozzáállásától is függ, hogy a jövőben hány ország dönt úgy a horvátokhoz hasonlóan, hogy be- vagy visszavezeti a sorkatonaságot.
inforadio
ARÉNA
2026.01.14. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×