Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente

Fazekas: felháborító provokáció az uniós bírósági ítélet pálinkaügyben

"A brüsszeli bürokraták újabb felháborító provokációja az Európai Bíróság ítélete, amelyben Magyarország pálinkaügyekben elfoglalt álláspontját bírálják" - mondta Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter Budapesten rendkívüli sajtótájékoztatón azután, hogy az Európai Unió bírósága csütörtökön közzétett ítéletében kimondta: ellentétes az uniós joggal a házi pálinkafőzés adómentessége.

Fazekas Sándor kiemelte: a magyar pálinka hungarikum, és a kormány megtalálja a jogi megoldást, hogy megvédje a pálinkafőzés értékes hagyományát, és a magyar pálinka továbbra is szabadon főzhető legyen.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
Eltűnt a kínálatból a flottás kedvenc: át tudja venni a Kia K4 a Ceed helyét?

Eltűnt a kínálatból a flottás kedvenc: át tudja venni a Kia K4 a Ceed helyét?

Amikor kiderült, hogy a Kia globális stratégiája kivezeti a Ceed-et a kínálatból, a hazai importőrnél valószínűleg nem bontottak pezsgőt. A kombi Ceed évekig az a típus volt, amit gondolkodás nélkül fel lehetett írni az Skoda Octavia – Toyota Corolla mellé a céges autós shortlistre. Aztán jött a hír: dízel nincs, Ceed nincs, a flottapiac viszont továbbra is várja az alsóközépkategóriás kombikat. A pánikgomb azonban végül a fiókban maradhatott, mert megérkezett a K4 kombi – nagyobb, modernebb, látványosabb, és hamarosan full hibridként is beszállhat a cégautós versenybe. Kipróbáltuk, tényleg képes-e betölteni a Ceed után maradt űrt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×