Infostart.hu
eur:
385.54
usd:
331.4
bux:
121901.9
2026. január 19. hétfő Márió, Sára

Matolcsy: Öt pontból áll a devizahiteleseket mentő csomag

Sikerült megállapodásra jutnia a magyar kormánynak és a Bankszövetségnek a bajba jutott devizaalapú hiteladósok megsegítéséről és a megállapodás öt pontból áll - jelezte egy ma délelőtti parlamenti bizottsági meghallgatás keretében Reutersnek Matolcsy György. A nemzetgazdasági miniszter konkrétumokat nem említett, azokat majd a délután egy órakor kezdődő sajtótájékoztató keretében jelentik be.

Matolcsy csupán annyit közölt, hogy a bankadó 2012 utáni mértékének kérdésében nem tudtak egyelőre megállapodni. Egy ma megjelent interjúban Kármán András államtitkár azt jelezte, hogy 2013-2014-ben várhatóan a jelenlegi mértéknek a fele mellett fennmarad a teher.

Matolcsy szavai szerint mindenesetre az nagy eredmény, hogy bár a bankadó 2012 utáni mértékéről nem tudtak megállapodni, az adósmentő csomagról megszületett a megállapodás.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
Nagy bejelentést tett a Mol, mutatjuk a piaci reakciót

Nagy bejelentést tett a Mol, mutatjuk a piaci reakciót

Jelentős esésekkel indul a hét az európai tőzsdéken, miután hétvégén Donald Trump vámokkal fenyegette meg azokat az európai országokat, amelyek az útjába állnak Grönland megszerzésében. A német és a francia tőzsde 1 százalék feletti mínuszban áll és az ázsiai részvénypiacokon is többségében eséseket lehetett reggel látni, itt egy kínai GDP-adat is mozgatta a hangulatot. A kockázatkerülés érződik a nyersanyagpiacokon és a kriptovalutáknál, az arany és az ezüst új csúcsra ment, a bitcoin és az ether viszont jelentősebb esést mutat. Az amerikai tőzsdéken ma nincs kereskedés Martin Luther King napja miatt, így innen nem érkezik ma iránymutatás. A héten a világ szeme Davoson van, ma kezdődik a Világgazdasági Fórum, itthon pedig a Mollal kapcsolatban érkeztek hírek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×