Infostart.hu
eur:
356.88
usd:
306.61
bux:
129728.5
2026. május 26. kedd Evelin, Fülöp

Bankadónyit spórolhatunk a kötelező biztosításon

Több mint 26 milliárd forinttal fizethetnek kevesebbet jövőre a hazai autósok kötelező biztosításukra, ha a várakozásoknak megfelelően idén túllépi a két milliót a váltók száma. A Netrisk.hu elemzése alapján ennél jóval több, legalább három millió járműtulajdonos járna jól az átszerződéssel - az elérhető megtakarítás így országosan meghaladja a biztosítókat terhelő bankadó mintegy 39 milliárd forintos összértékét is. Az áresésre jellemző, hogy a flottáknak kínált, elméletileg kedvezményes díjaknál is olcsóbb lehet most az egyénileg megkötött kötelező.

A piacvezető Netrisk.hu biztosítási portálon november elseje óta több mint 3,3 millió díjszámítást végeztek. Ebből 3,1 millió esetben találtak az ügyfelek a jelenleginél kedvezőbb kötelező biztosítási ajánlatot.

Az átlagosan is 13 ezer forint feletti megtakarítás alapján az idei kampányban várható, akár több mint két millió váltó rekordösszeggel, összesen több mint 26 milliárd forinttal csökkentheti kötelező biztosítása költségeit. Az elérhető maximális megtakarítás ennél is jóval nagyobb, hiszen ha mind a három milliónál több autós, aki ezzel jól jár, átkötné kgfb szerződését, a spórolás országosan meghaladná a biztosítókat terhelő bankadó 39 milliárd forintos összértékét is.

Az autósokért folyó árversenyt jellemzi, hogy a Netrisk.hu számításai szerint az idén sok esetben még cégek is jobban járnak, ha egyéni ügyfélként kötnek új kötelező biztosítást. A flották kgfb díjának kiszámítása jóval bonyolultabb, mint az interneten elvégezhető egyéni tarifálások, ugyanúgy elkerülhetetlenek a pótdíjak, és ma már a meghirdetést követően - a korábbi gyakorlattól eltérően - semmilyen további, egyedi kedvezmény nem érvényesíthető.

Nehezebbé teszi az ajánlatok összehasonlítását, hogy a biztosítók eltérően állapították meg a személygépkocsik esetébe a díjszámítás alapját jelentő motorteljesítmény (KW) sávokat. Ráadásul - az egyéni díjszámításokkal szemben - a magas bonus fokozat nem, vagy csak kisebb mértékben érvényesíthető.

Így fordulhat elő, hogy egy flottás szerződés esetében egy 51 kW-os személygépkocsi kötelező biztosításának éves díja 66 144 forint, míg pár perces tarifálást követően a Netrisk.hu portálon 18 424 forintos ajánlatot is találunk A0-s bonus-malus fokozat mellett.

Ráadásként, a fenti flottás díjnál 14 biztosítóból 13 kínál egyénileg kedvezőbbet. Egy vontató éves flottás alapdíját nézve pedig már több százezer forint megtakarítás is elérhető, hiszen a 600 ezer forintot meghaladó flottás tarifával szemben a legolcsóbb egyedi ajánlat a 200 ezer forintot sem éri el.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Magyar Péter: fel sem merül, hogy bárki kiegyezzen bárkivel

Magyar Péter: fel sem merül, hogy bárki kiegyezzen bárkivel

Sulyok Tamás lerombolta a köztársasági elnöki intézményt – mondta Magyar Péter hétfő este a Telexnek adott élő interjújában. A miniszterelnök arról is beszélt, hogy nagyon rövid a határidő a megállapodásra az Európai Unióval, de csak olyan módosításokat fogadnak el, amelyek jók Magyarországnak. Az is kiderült, hogy egy-két héten belül benyújthatják az Országgyűlésnek a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és -védelmi Hivatalról szóló törvényjavaslatot. A kegyelmi ügyről szólva azt mondta, biztos benne, hogy azt is vagy a kormány tárgyalta, vagy a kormánynak egy szűk köre.

Így vedd el a manipulátor fegyverét – a pszichológia szerint ez a leghatékonyabb válasz

A manipuláció ritkán látványos vagy hangos. Sokkal gyakrabban egy félmondat egy értekezleten, egy bűntudatkeltő e-mail vagy egy ártatlannak tűnő szülői megjegyzés formájában jelenik meg, amely még órákkal később is bizonytalanságot hagy maga után. A pszichológiai kutatások szerint azonban létezik egy egyszerű, mégis rendkívül hatékony stratégia, amely képes visszabillenteni az erőviszonyokat.
inforadio
ARÉNA
2026.05.25. hétfő, 18:00
Zsidai Zoltán Roy
gasztronómiai szakember, a Zsidai-csoport tulajdonosa, ügyvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×