Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 18. vasárnap Piroska

"Ha most nem emelünk gázárat, júliusban több mint 20 százalékot kell"

Ha elmarad az áprilisi gázáremelés, akkor júliusban jóval nagyobb, 20 százalékot meghaladó drágításra lesz szükség - mondta az E.ON Hungária szóvivője. Kutas István szerint a jogszabályok alapján áprilisban engedélyeznie kell az energiahivatalnak az emelést. Õ azt reméli, hogy ez így is lesz.

A szolgáltatók 12-15 százalék közötti gázáremelést tartanak szükségesnek, elsősorban a gáz világpiaci ára, valamint a forint-dollár árfolyamának alakulása miatt - mutatott rá az E.ON Hungária szóvivője.

Kutas István nem tud elképzelni olyan okot, ami miatt halasztani kellene a gázáremelést, de ha ez mégis elmarad, akkor júliustól akár 20 százalékot is meghaladó mértékben kellene emelni azt.

Úgy tűnik, hogy a mostani emelés nem marad el, hiszen azt már nemcsak a szolgáltatók, hanem maga a Magyar Energia Hivatal is szükségesnek tartja.

Hanganyag: Panulin Ildikó

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

„Nem számítok katonai intervencióra Grönlandon" - közölte az amerikai képviselőház elnöke

Mike Johnson a BBC brit közszolgálati televízió vasárnapi politikai magazinműsorában úgy fogalmazott: Grönland nem az Egyesült Államok területe, de a Dániához tartozó autonóm sziget földrajzi elhelyezkedése okán stratégiai fontosságú "nemcsak az Egyesült Államok, hanem a világ összes szabadságszerető népe számára".
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×